Jump to content

Kućna radinost - mirovina


mo1107

Preporučene objave

Poštovanje,

Imam pitanje oko otvaranje kućne radinosti za umirovljenika.

Naime, moja mama bi otvorila radinost, nalazi se u mirovini (riječ je o prijevremenoj mirovini - oko pola godine joj je ostalo do starosne). Uzela bi paušalno plaćanje poreza. Znamo da je oslobođena plaćanja mirovinskog i zdravstvenog, ali ono što nigdje ne možemo naći je informacija da li bi joj se (kako se radi o prijevremenoj mirovini) mirovina zbog toga umanjila.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Također, svim korisnicima mirovine (osim korisnika obiteljske mirovine – djeci koja su na redovitom školovanju)  koji su upisani u registar poreznih obveznika po osnovi obavljanja:
a. domaće radinosti i sporednog zanimanja
b. djelatnosti poljoprivrede i šumarstva te
c. ostale samostalne djelatnosti
za vrijeme obavljanja tih djelatnosti ne obustavlja se isplata mirovine" - ovo sam našla na stranicama HZMO-a. To kao i je ta pogodnost otvaranja za umirovljenike, da ne plaćaju doprinose i da im se ne obustavlja mirovina.

Još sam negdje pročitala i da kućna radinost u biti ne spada pod obrte, već pod Gradski ured za gospodarstvo.

Ionako smo planirali otići u Poreznu, HZMO i Gradski ured, samo me zanimalo da li netko ima informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija