Jump to content

preseljenje i posao u Sloveniji, prodaja nekretnine u Hr


alkion258

Preporučene objave

Postovanje,

Nadam se da mi netko moze pomoci u vezi sljedeceg pitanja.

Dobila sam stipendiju koju financira Eu i kao stipendist cu biti zaposlena na institutu u Ljubljani. Sukladno tomu, morat cu promijeniti prebivaliste, i, koliko razumijem, postati porezni obveznik u Sloveniji. Istovremeno, u procesu sam prodaje nekretnine u Hrvatskoj. Kupac je u procesu dobivanja kredita te bi po dobivanju istog isplatio trazeni iznos na moj racun u HPB-u.

Zanimaju me zapravo dvije stvari: 1. imam li neke porezne obaveze prema Hr vezano za stipendiju (od Eu) koju primam kao zaposlenik u Slo; 2. imam li porezne obaveze prema Hr s obzirom na prihod koji ce biti ostvaren prodajom nekretnine?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , alkion258 je napisao:

Postovanje,

Nadam se da mi netko moze pomoci u vezi sljedeceg pitanja.

Dobila sam stipendiju koju financira Eu i kao stipendist cu biti zaposlena na institutu u Ljubljani. Sukladno tomu, morat cu promijeniti prebivaliste, i, koliko razumijem, postati porezni obveznik u Sloveniji. Istovremeno, u procesu sam prodaje nekretnine u Hrvatskoj. Kupac je u procesu dobivanja kredita te bi po dobivanju istog isplatio trazeni iznos na moj racun u HPB-u.

Zanimaju me zapravo dvije stvari: 1. imam li neke porezne obaveze prema Hr vezano za stipendiju (od Eu) koju primam kao zaposlenik u Slo; 2. imam li porezne obaveze prema Hr s obzirom na prihod koji ce biti ostvaren prodajom nekretnine?

Hvala.

2. Kupac plaća porez na promet nekretnina osim ako niste naveli da vi kao prodavatelj plaćate. Vaše obaveze tu završavaju što se tiče poreza. Eventualno provjerite da li je kupac preveo na sebe režije da vam ne bi došla ovrha.
1. Ne biste trebali imati poreznih obaveta prema RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija