Jump to content

Ovrha, loš odvjetnik,blokada u banci, što da radim?


anonimno

Preporučene objave

Dobri ljudi pomozite!

Sudski spor je manje važan. Čovjek katkad dobije katkad gubi i to je u redu.

Međutim moj odvjetnik me ni o čemu nije niti obavijestio, a kamoli poslao dokumente.

REZULTAT : Odem ja u banku po novac, a račun blokiran sudskom odlukom o ovrsi. Ja u sto čuda.

Znam da drugo nije moglo biti osim tog spora i upitam šefa banke za detalje. Dobijem broj ovrhe,naziv suda itd. Nazovem sutkinju kod koje se vodi taj broj ovrhe i ostanem zaprepašten. Doslovce rekla je : "Vi i ja ne bismo uopće smjeli razgovarati jer vi još niste stranka u sporu. Osim toga nitko vam nije smio dati broj ovrhe niti reči tko traži ovrhu. Kad ovrhovoditelj da izjavu kako će se ovrha provesti, vi ćete dobiti rješenje od suda i imate rok žalbe od 8 dana, ali računi u svim bankama ostaju blokirani do daljnjega. To sada traje već tri tjedna.

Pokušao sam nazvati svog odvjetnika (nije u Zagrebu ), ali taj se ne javlja nego je uključio fax.

Poslao sam fax. Bez rezultata.

Poslao sam preporučeno pismo sa crvenom povratnicom. Povratnica je stigla uredno pred pet dana, ali ništa nisam primio ni poštom. Konačno dobijem ured, ali tamo je bio vježbenik koji je rekao da odvjetnik sve zna, ali da je omao obiteljskih problema. Ja nemam mogućnost pokrenuti bilo što bez njega. ILI MOŽDA IMAM ?

U međuvremenu razmišljam da obitelj odvedem na ručak u pućku kuhnju, jer sam penzić (ne od onih koji će dobiti za Sv. Luciju lovu) i imam "silnih" soma i pol novaca.

Pitam se :

- Zašto ja ne bih smio znati broj ovrhe?

- Kako to da ja još nisam stranka (J.... jesam)?

- Koliko smije trajati takva blokada računa bez rješenja ?

- Da tužim fiškala ?

- Da se objesim ili da nekog ...........

- ILI DA ŠUTIM I UŽIVAM U LIJEPOJ MOJOJ ?

Pozdrav dobronamjernima, a ostale molim da se ne trude.

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se provedbi ovršnog postupka, pljenidbe svih štednih uloga koji veze nema s dobrim ili lošim odvjetnicima. U biti bankar je pogriješio kad ti je dao informaciju (dobio su ju prerano), trebao si dobiti informaciju u kasnijoj fazi postupka, a za to će se pobrinuti sud.

 

Prvo se plijene svi štedni ulozi (kunski, devizni...) o čemu je banka dužna obavijestiti sud koji nakon toga obaviještava ovrhovoditelja, ovaj se namiri i tada ti dobiješ rješenje (i tvoj odvjetnik)

 

Ima jedna narodna u sjeverozapadnoj hrvatskoj koja veli:

svaka rit dojde na šekret

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Rubens na javljanju i pojašnjenju.

Ipak imam dojam da misliš da sam neki grešnik koji ne podmiruje svoje obveze.

Ovrha je zbog sudskih troškova po izgubljenom sudskom procesu.

Znam da sud i banka trebaju raditi svoj posao i tu se ne bunim, ali vremenski rok bi ipak trebao biti kraći.

Ponavljam da sam umirovljenik i da imam dva tekuća računa i jedan devizni, ali sve je to prazno.

Nemam uštede nigdje i jedini redoviti prihod je mirovina (n.b. imam deset mjesečni kredit u visini jedne trečine mirovine).

Sada niti time ne mogu raspolagati.

Zbog lošeg imovinskog stanja trebao bi biti oslobođen plačanja sudskih troškova ali ne i pristojbi (to znam).

Kako sada stoji stvar, reci mi, mogu li ja malo u zatvor na besplatan smještaj,hranu,liječenje.... ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija