Jump to content

Nasljeđivanje ???


anonimno

Preporučene objave

Pitanje: Suprug je prilikom rastave ženi iz prvog braka ostavio kuću. Kuća u kojoj sada živimo on je dobio darovnim ugovorom prije sklapanja našeg braka. Za njenu sanaciju i uređenje digli smo kredit (na suprugovo ime). Zanima me da li dijete iz prvog braka ima pravo na ovu kuću kao i naša djeca? Odnosno, ako ima u kojim omjerima i da li ima ikakve veze to što je suprug prvoj ženi ostavio kuću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, dijete iz prvog braka može tražiti jednaki dio kao i naša djeca. A kako da svoju djecu "zaštitim", odnosno da ih barem u tom pogledu osiguram? Znate malo se glupo osjećam znajući da sve što stvorim i za što se žrtvujem netko jednog dana može osporavati i tražiti svoj dio iako je već dobio što je trebalo?! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote]

je napisao:

Nije on ništa dobio, već njegova mama. O tome ste trebali voditi računa kad ste se udali za čovjeka s paketom (nemojte krivo shvatiti, ali nema adekvatnog hrv. prijevoda engl. naziva).

 

Ja na to gledam ovako: on je jedini potomak svoje majke-kako nije ništa dobio? Zbog njega je njegova majka dobila to što je dobila. Radi se sada o mojoj djeci; na koji način da se oni osiguraju po tom pitanju. Voljela bih ako postoji način da spriječim nešto što je izgledno jednog dana da to i uradim. Nadam se da je to moguće i molim da mi netko kompetentan odgovori na pitanje. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ovako... sva djeca vašeg pokojnog supruga su potpuno izjednačena u pogledu nasljeđivanja svojega oca, nadalje vi možete jedan dio tražiti na ime bračne stečevine, da se izdvoji iz ostavine na ime zajedničkih ulaganja u kuću...po mojoj procjeni to bi bila neka mala veličina npr. 1/20 kuće dakle taj dio ne ulazi u ostavinu , a ostatak se dijeli na jednake dijelove između vas i sve djece vašeg pokojnog supruga. Zakon je vrlo jasan i jednostavan.

je napisao:

quote]

je napisao:

Nije on ništa dobio, već njegova mama. O tome ste trebali voditi računa kad ste se udali za čovjeka s paketom (nemojte krivo shvatiti, ali nema adekvatnog hrv. prijevoda engl. naziva).

 

Ja na to gledam ovako: on je jedini potomak svoje majke-kako nije ništa dobio? Zbog njega je njegova majka dobila to što je dobila. Radi se sada o mojoj djeci; na koji način da se oni osiguraju po tom pitanju. Voljela bih ako postoji način da spriječim nešto što je izgledno jednog dana da to i uradim. Nadam se da je to moguće i molim da mi netko kompetentan odgovori na pitanje. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija