Jump to content

otplata duga


sipekjos

Preporučene objave

POŠTOVANI,

MATRIKS JE PLATIO ITPU SVA MOJA DUGOVANJA. oSOBNO U DOGOVORU SA NJIMA PLAĆAM REDOVITO MJESEČNO NA 3 računa. Podmirio sam i erste dugovanje. Znači ja ne dugujem otp-u više. No međutim sa mirovine uredno skinuto 950 kn, ali ne uplaćeno matrixu nego otp.u??? Po kojoj osnovi, zna li netko?? Danas me šetali 3 sata fina otp, otp fina. Fina kaže da se razgovaram sa voditeljem u banci, na štp Voditeljica pronađe sredstva uplaćena na račun otp-a a ne u korisz matrixa. Z dva dana dolazi isplata usliga na žiro račun Otp?? Šta da radim kako bi povećao dogovornu uplatu duga matrixu kad se banka mješa po mojoj procjeni bez osnove, s obzirom da joj je dug u cijelosti podmiren!!

Lp,

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sipekjos je napisao:

POŠTOVANI,

MATRIKS JE PLATIO ITPU SVA MOJA DUGOVANJA. oSOBNO U DOGOVORU SA NJIMA PLAĆAM REDOVITO MJESEČNO NA 3 računa. Podmirio sam i erste dugovanje. Znači ja ne dugujem otp-u više. No međutim sa mirovine uredno skinuto 950 kn, ali ne uplaćeno matrixu nego otp.u??? Po kojoj osnovi, zna li netko?? Danas me šetali 3 sata fina otp, otp fina. Fina kaže da se razgovaram sa voditeljem u banci, na štp Voditeljica pronađe sredstva uplaćena na račun otp-a a ne u korist matrixa. Za dva dana dolazi isplata usluga na žiro račun Otp?? Šta da radim kako bi povećao dogovornu uplatu duga matrixu kad se banka mješa po mojoj procjeni bez osnove, s obzirom da joj je dug u cijelosti

 

 

 

Malo ste ovo konfuzno napisali. Jeste li pogledali u očevidniku kod FINE kome ste dužni? Jeste dobili obavijest o cesiji jer se meni čini da je Matrix otkupio vaše potraživanje od OTP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, na forumu ne koristimo velika slova, jer se ista smatraju vikanjem. A kao drugo, upit Vam je krajnje nerazumljiv. Ukoliko želite točan odgovor, nam su potrebni odgovori na ova pitanja:

Tko je otkupio dug? Kako znate za to? Kome plaćate na račune i za kakve dugove? Što bi nam trebalo značiti da ste podmirili Erste dugovanje?Tko je dostavio ovrhu na mirovini, sud ili ovrhovoditelj? Je li to uopće ovrha na mirovini ili na novčanim sredstvima preko Fine? Zašto niste kontaktirali Matrix, jer nije isključeno da mu takva sredstva Otp prebacuje na račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, BRKICA00 je napisao:

Malo ste ovo konfuzno napisali. Jeste li pogledali u očevidniku kod FINE kome ste dužni? Jeste dobili obavijest o cesiji jer se meni čini da je Matrix otkupio vaše potraživanje od OTP-a.

danas bio u Matrixu. Oni samo preuzimaju dug te ga naplaćuju. Znači ne plaćaju dug u smislu podmirenja u kompletu. Moram uplatiti inicijalnu ratu 2x 2500 kn da bi oni eventualno odlučili o obročnoj uplati nadalje. To malo zavisi o dosadašnjoj suradnji. Tek u 4 mjese cu će to biti aktualno.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Kao prvo, na forumu ne koristimo velika slova, jer se ista smatraju vikanjem. A kao drugo, upit Vam je krajnje nerazumljiv. Ukoliko želite točan odgovor, nam su potrebni odgovori na ova pitanja:

Tko je otkupio dug? Kako znate za to? Kome plaćate na račune i za kakve dugove? Što bi nam trebalo značiti da ste podmirili Erste dugovanje?Tko je dostavio ovrhu na mirovini, sud ili ovrhovoditelj? Je li to uopće ovrha na mirovini ili na novčanim sredstvima preko Fine? Zašto niste kontaktirali Matrix, jer nije isključeno da mu takva sredstva Otp prebacuje na račun?

Borbena 7

1.dug nije plaćen otp-u nego preuzet da ga naplaćuje MATRIX./ 2. obavijest matrix 6.mj.2019./ 3plaća se po dogovoru na račune čije ibane dao matrix/4.-podmirena ovrha./5. ovrha po tekućem računu ide od 2015. Postoji zaštićeni račun. ovršuje se 1/4 primanja.6.- za daljnju otplatu jučer na sastanku u matrix-u dogovorena inicijalna uplata od 5000 kn za 2 predmeta. U 4 mjesecu možda budu fleksibilni da zadrže instrument osiguranja .mirovinu ali nebi bila skidana za 1200 kn. Znaći 5000 ide dalje.

lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema razloga da se ovrha ne bi dalje provodila. Ovdje je u pitanju sklapanje ugovora o cesiji (ustupu) i Matrix je na taj način otkupio pravo da od Vas potražuje dug. Imate mogućnost, ili da ih pustite da se i dalje prisilno namiruju ili da dogovorite nekakvu obročnu otplatu, ali samo ako oni na nju pristanu, a što mi i nije baš izgledno s obzirom da se upravo prisilno namiruju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sipekjos je napisao:

Ako te dogovorili da im mječno platite toliko i oni se stim slože , kakova je to onda otplata nego obročna, a sad je plaćano mjesečno po dogovoru puno manje,

Ako se dogovorite, onda oni ovise o Vašoj dobroj volji tj. hoćete li redovno uplaćivati ili ne. A trenutno, sada oni se prisilno naplaćuju i redovna uplata im je sigurna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sipekjos je napisao:

Da je poštenja Vlada bi trebala u toj situaciji staviti moratorij na kredite i ovrhe na neko vrijeme.

Preporuka minista i je da se trenutno odgodi provođenje ovrhe. Međutim, morate znati da je ovršni postupak vrlo široki pojam i kako s jedne strane imate ovršenika kojemu je poželjnja odgoda ovrhe, tako s druge strane imate ovrhovoditelje kojim je prijeko potrebna provedba ovrhe. Nisu uvijek ovrhovoditelji banke i pravne osobe tj. ˝veliki igrači˝, dapače često su ovrhovoditelji samo mali, obični ljudi koji ne mogu na drugi način doći do novčanih sredstava koja im pripadaju i na koja imaju pravo npr. naplate na ime alimentacije, naknade šteta , naknade troškova itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija