Jump to content

Upućivanje na rad za opće dobro


macak_15

Preporučene objave

Poštovani,

što kada je osoba upućena na rad za opće dobro za vrijeme pandemije i to na mjesto gdje je izložena velikom riziku od zaraze? Članak 28. Zakona o probaciji navodi sljedeće razloge za odgodu i prekid rada za opće dobro:

1. akutna bolest osobe uključene u probaciju

2. smrtni slučaj člana obitelji, teška bolest, teški invaliditet ili obveza izbivanja

3. potreba obavljanja ili dovršenja radova izazvanih elementarnom nepogodom ili drugim izvanrednim događajem

4. trudnoća osobe uključene u probaciju

5. sezonski rad i povremeni rad nezaposlene osobe

6. oduzimanje slobode i izdržavanje kazne zatvora

Ovdje se ne radi o bilo kojem od navedenih razloga, osim eventualno o oštećenim plućima i pripadnosti osjetljivoj skupini. Može li se tražiti odgoda po nekoj pravnoj osnovi? Ne samo to, nego je sve došlo s 40 dana zakašnjenja, sve odluke odjednom, rješenje probacijskog ureda..., suda, sve isti dan zbog pandemije.

Puno hvala

uređeno: od macak_15
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovite svog probacijskog službenika i vidite koje su mogućnosti. Obzirom na situaciju i vlastito zdravstveno stanje, siguran sam da će razum prevladati i da ćete dobiti odgodu, jer nikome nije u interesu širiti zaraznost.

Čak i da samoinicijativno odbijete izvršavati rad, smatram da imate opravdane razloge te da bi vam se produljio rok za izvršenje rada.

Iznenađen sam kako im je uopće palo na pamet u ovim vremenima uopće to organizirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , G-man je napisao:

Nazovite svog probacijskog službenika i vidite koje su mogućnosti. Obzirom na situaciju i vlastito zdravstveno stanje, siguran sam da će razum prevladati i da ćete dobiti odgodu, jer nikome nije u interesu širiti zaraznost.

Čak i da samoinicijativno odbijete izvršavati rad, smatram da imate opravdane razloge te da bi vam se produljio rok za izvršenje rada.

Iznenađen sam kako im je uopće palo na pamet u ovim vremenima uopće to organizirati.

Hvala, nisam rekao o kakvoj se instituciji radi: palijativna skrb terminalno bolesnih osoba. Druga opcija: briga o bolesnoj djeci. To su jedine 2 institucije s kojima imaju ugovor. Znači radi se o institucijama koje su u karanteni, gdje uopće ne možete ući i kamo se neće moći ući ni nakon što ukinu mjere. To je doneseno 16.4. nije da nisu znali kakva je situacija. Ured za probaciju se ne javlja, samo zvoni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija