Jump to content

Zastoj sa ovrhom, deblokada tekuceg i minus


Ico2020

Preporučene objave

Pozz svima, dugogodisnji citatelj, evo ponukan da se javim...

Jutros mi je deblokiran racun sukladno ovim novim mjerama no kako sam shvatio (i napravio test) banka ce i dalje uzimat sve sto se uplati na redovni tekuci, prvenstveno mislim na minus po racunu jer iz tih mjera drzave ne iscitavam da se to odnosi i na banke nego samo na finu... Prebacio sam na redovni tekuci manji iznos kojim se odmah smanjio minus i taj iznos je nedostupan...

Sad me zanima, da li ce poslodavci i dalje uplacivati dio na zasticeni a dio na redovni racun i da li se tu nesto mijenjalo jer ako ode cijela placa na redovni... Mislim da mozete zakljucit sto ce se dogoditi...

Hvala.na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokusat cu nadopuniti upit:

Osoba ima blokadu tekuceg racuna,te se ovrha provodi na novcanim sredstvima (znaci putem Fine)....Osoba je imala dopusteni minus u banci,a banka je u medjuvremenu taj dopusteni minus poslala na ovrhu.Osoba ima druge ovrhe koje se trenutno provode,a ovrha od banke (minus po tekucem racunu) je u redoslijedu cekanja.

Sada je racun odblokiran,te ce poslodavac kao i svaki mjesec 1/4 primanja uplatiti na trenutno odblokirani racun,a s obzirom da je racun u minusu sredstva ce povuci banka te ce se ona automatski namiriti i sredstva nece biti dostupna..ovo je za banke situacija win win jer ce se u ova 3 mjeseca namiriti preko reda u ovrsi..imam li pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ce banka uzeti svoji dio obzirom vam je otkazala minus na računu, bez obzira što je taj minus po računu utužen, neće vam banka dati novce koji nisu vaši, jer minus nije vaš novac.

Bolje je pitanje zašto ste koristili taj račun kad znate da imate dugovanja po tom tekućem, bilo bi logičnije da ste u drugoj banci otvorili račun. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gaultier je napisao:

Sada je racun odblokiran,te ce poslodavac kao i svaki mjesec 1/4 primanja uplatiti na trenutno odblokirani racun,a s obzirom da je racun u minusu sredstva ce povuci banka te ce se ona automatski namiriti i sredstva nece biti dostupna..

Zar Vam banka nije smanjila taj iznos minusa koji je ovršila ili ste sada u minusu i za daj novi dopušteni iznos?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Zar Vam banka nije smanjila taj iznos minusa koji je ovršila ili ste sada u minusu i za daj novi dopušteni iznos?

NE,nije smanjila..iako je taj dopusteni minus utuzen jos 2017-te.

Jer na mob dolazi poruka :stanje racuna iznosi   minus xy kuna,te kada sjedne uplata na racun stanje se smanji,ali

drugi dan kada Fina povuce novac ponovno je isto stanje  -xy kuna. (iznos od xy kuna je utuzeni minus)

Mislite da bi trebalo kontaktirati banku i traziti da povuce taj utuzeni iznos sa racuna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gaultier je napisao:

NE,nije smanjila..iako je taj dopusteni minus utuzen jos 2017-te.

Za dopušteni minus ste ovršeni, jer on u jednom trenutku nije bio dopušten, a Vi ga niste bili u mogućnosti podmiriti u roku koji vam je banka ostavila za dobrovoljno podmirenje duga? Te Vam banka kasnije nakon pokretanja ovršnog postupka za nedozvoljeni minus, opet povećava visinu dozvoljenog minusa, a kojega imate sada i koji je dopušten do nekog točno određenog datuma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Za dopušteni minus ste ovršeni, jer on u jednom trenutku nije bio dopušten, a Vi ga niste bili u mogućnosti podmiriti u roku koji vam je banka ostavila za dobrovoljno podmirenje duga? Te Vam banka kasnije nakon pokretanja ovršnog postupka za nedozvoljeni minus, opet povećava visinu dozvoljenog minusa, a kojega imate sada i koji je dopušten do nekog točno određenog datuma?

Imao sam minus cca 7.000 kn.Kako ga nisam uspio podmirit u cijelosti dobrovoljno,tako ga je banka utuzila. Znaci banka utuzuje 7.000 kn i salje na naplatu preko FINA-e.

(Banka trenutno nije prva na redu za naplatu u ocevidniku.) Sve po proceduri

Sada bi stanje racuna trebalo biti 0 kn,ako je banka poslala minus na utuzenje,logicno zar ne? No,nije tako. Ako nema uplata na taj racun,banka,salje obavijest stanje racuna iznosi  - 7.000 kn.raspolozivo 0 kn.Kada se uplati na taj racun npr. 1000 kn,dolazi obavijest da je stanje racuna - 6000,00 kn. a nakon sto FINA povuce novac opet je stanje  - 7,000 kn.

Jer sada kad je odblokiran racun prepotstavljam da ce banka zadrzati novac,tj.naplatit ce se ova 3 mjeseca,a nakon toga ide ponovno onaj koji je prvi u ocevidniku.

Naravno,da mi je cilj otplatiti minus,no zasto ja  i dalje primam obavijest - 7.000 kn,ako je utuzeno i stoji u ocevidniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, gaultier je napisao:

Sada bi stanje racuna trebalo biti 0 kn,ako je banka poslala minus na utuzenje,logicno zar ne? No,nije tako. Ako nema uplata na taj racun,banka,salje obavijest stanje racuna iznosi  - 7.000 kn.raspolozivo 0 kn.Kada se uplati na taj racun npr. 1000 kn,dolazi obavijest da je stanje racuna - 6000,00 kn. a nakon sto FINA povuce novac opet je stanje  - 7,000 kn.

Banka je nepodmireni dug utužila i on nema nikakve veze sa ovim trenutno dopuštenim minusom.

Vi ste na sadašnjem računu iskoristili sva svoja raspoloživa novčana sredstva plus novi raspoloživi minus od 7.000,00 kn, i kada na račun budu uplaćena bilo kakva novčana sredstva s njima se prije svega se smanjuje iznos za koji ste u minusu, i tako sve dok ne dođete do svojih sredstava. Znači, uplatom na Vaš račun banka ništa ne namiruje po pokrenutoj ovrsi već namiruje novi dozvoljeni minus.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija