Jump to content

OTKAZ I AUTORSKA PRAVA


solovana2020

Preporučene objave

Postovani  bila sam angažirana  za jednu privatnu firmu koja ima nekoliko apartmana. U travnju 2017. Godine sam zapocela sa radom a otkaz sam dobila zbog korone 19.3. te mi je rečeno od sutra 20.3.više ne radiš. Radila sam usmenim dogovorom bez ugovora i prijave,više kao vanjski suradnik ,radno vrijeme po potrebi,  samohranasam  majka dvoje tinejdžera u podstanastvu pa mi nije lako boriti se samoj. Kada sam dosla na radno mjesto ja sam sama osobno postavila sav posao, otvorila sve stranice, sve platforme, oglasila apartmane, postavila fotografije, komunicirala i docekivala goste, vodila bookinge, mailove,vodila društvene mreže pa cak i ponekad pomagala pri ciscenju. Znaci jednom rjecju postavila podigla i uhodala posao i to nekome koga sam smatrala prijateljem. 19.3. Mi je receno od sutra vise ne radis predaj sve. Mobitel, rokovnik, šifre placena si do danas. plaćena sam bila na mjesečnoj bazi za angažman. Obrazloženje moramo se rijesiti viska troska zbog korone. Ja sam se tome suprotstavila jer sam rekla da ne namjeravam predati nista sav moj trud uhodani posao nekome pokloniti i ostaviti te da trazim adekvatnu naknadu za postavljanje i uhodavanje posla. Receno mi je nemas nikakva prava nisi prijavljena. Nakon toga vise nisam dolazila a te osobe su mi ukrale (hakirale)mailove te tako usle u sve platforme i nastavile sa radom. Radi se cak o mom privatnom mailu što sam i prijavila. Nakon cega su oni mene optužili usmeno porukama da sam ja njih pokrala, ostetila firmu jer sam uzela sifre i da znam podatke od firme a ja sam ostala u soku. Lijepo Vas molim neki savjet jer se osjecam prevarenom, iskoristenom i lazno optuzenom. Da li imam ikakva prava, ako sudski idem ili da zaboravim. U zakonu piše da je i usmeni ugovor važeći i na sindikatu su mi tako rekli .posjedujem sve dokaze o radu.Lp,

uređeno: od solovana2020
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija