Jump to content

Vožnja bez dozvole i izazivanje prometne


KretenBezDozvole

Preporučene objave

Pozdrav, imam 15 godina (16 punim u srpnju) te sam prije par tjedana uzeo auto od roditelja i razbio ga, auto je totalka i zvao sam policiju.

Nitko drugi nije bio sudionik u nesreći osim mene i ja sam ok. Kakvu kaznu mogu očekivati? 

Ovo mi je 2. put da sam uzeo auto i to policija zna, te noći nisam bio pod nikakvim supstancama. Još nisam bio na suđenju ili icem sličnom.

 

 

uređeno: od Spitfire
Maknuto nepotrebno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Centar za socijalnu skrb će vjerovatno dobiti dopis i biti ćeš pozvan na razgovor sa roditeljima. 
Ovo pišem jer sam i ja kao maloljetnik radio takve stvari, mada nisam nikada bio uhvaćen, ali to sto radiš zaista nije dobro i to moraš shvatiti ozbiljno. Sada su zakoni postroženi. Budeš li i dalje vozio bez vozačke, odnosno prije prava na stjecanje, kada dobiješ pravo da ideš u autoškolu oni će ti dati zabranu. Uozbilji se na vrijeme. Ne možeš voziti maloljetan i bez dozvole automobil. Sankcije su prevelike. Strpi se do 18. godine. Odi položiti A1 kategoriju, za to imaš pravo. Autu vise ne prilazi inače ćeš ići u odgojni dom. Tamo nije lijepo!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ma znam. To mi je i najveća šteta jer imam amatersku licencu i prije sam vozio karting.

Roditelji me nisu mogli više financirati pa sam odustao ali sam htio za godinu dana uzeti složeni auto za trke pa voziti autoslalom, brdo ili nešto treće. I na kraju ništa od toga jer sam ja zaspao za volanom.

Jeste sigurni da neću ništa dobiti? Mislim to meni zvuči super ali mi nema logike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nećeš odgovarati kazneno niti financijski. Budući da imaš jednu službenu prijavu, eventualno će roditelji i ti biti pozvan u CZSS. Ukoliko ponoviš djelo tada ideš na promatranje 1 mjesec.

Treći put će zaključiti da se roditelji ne mogu brinuti o tebi i odredit će ti odgojni dom. 

To sto ti zvuci ‘super’ da nećeš biti kažnjen nemoj krivo shvatiti i ponoviti djelo, ni u kojoj situaciji. Imaš pravo druge šanse, nemoj to zlorabiti. 
 

I na kraju ništa od toga jer sam ja zaspao za volanom.”;

Ako si uspio zaspati, i to u vjerovatno kratkoj vožnji obzirom na okolnosti, očito da imaš neki problem i da nisi spreman sudjelovati u prometu bilo kakvim vozilom. 
Imas i lijepiš stvari u 16-tim godinama, ostavi se prometa još neko vrijeme :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisan ni mislio iskorištavati to pravo.

Tjedan prije toga sam spavao manje od 5/6 sati po danu zbog ispita, učenja i domaćih radova. Nisam bio baš zaspao nego sam od umora zatvorio oči na tren (baš velika razlika lol).

 

Ma svejedno šta se dogodilo ništa nemijenja trenutnu situaciju samo ne želim da nešto krivo shvatite.

Puno vam hvala na mišljenju i objašnjenju zakona, ugodna večer svima i nadam se da više nikad neću trebati posjetiti ovaj forum (lol).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Evo neki update,    

Prošlo je godina dana i nisam ništa dobia, nikakvi razgovor i ništa.

Opametia san se dosta i shvaćam šta san napravia.

E sad, koliko treba da ovo ode u zastaru?

U priči s jednim policajcem mi je spomenia neki novi doneseni zakon po kojem mogu očekivat kaznu od bar 10tkn i da će mi vjerojatno sudit uskoro jer su kao sudovi previše zauzeti.

Jel to istina? Da znam hoću li novce počet skupljat  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , KretenBezDozvole je napisao:

U priči s jednim policajcem mi je spomenia neki novi doneseni zakon po kojem mogu očekivat kaznu od bar 10tkn i da će mi vjerojatno sudit uskoro jer su kao sudovi previše zauzeti.

Možeš dobit samo odgojnu mjeru jer si prekršaj napravio kao mlađi maloljetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija