Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača i žalba B2 kapitala


ELady

Preporučene objave

Poštovani,

molim pomoć. Naime, dovršen je, na prijedlog FINA-e, a koji sam prihvatila, jednostavan postupak stečaja potrošača. Rješenje je doneseno u moju korist i to 9. lipnja 2020. Na rješenje vjerovnici imaju pravo žalbe i naravno, B2 Kapital uložio je žalbu na rješenje 17. lipnja. Što će se dalje događati, što da ja učinim sljedeće, može li sutkinja odbiti njihovu žalbu? Nisam još vidjela žalbu, ali nazvat ću sud i tražiti uvid u istu.

Očajna sam jer ne mogu vjerovati kakvi su to prevaranti. Dug koji imaju zaveden je dug od 980 kuna dopuštenog minusa koji je PBZ prodao B2 kapitalu iz zastare, 2014. godine, no oni su pustili ovrhu u srpnju 2019. godine, sa svotom od 2880 kuna. Mogu li izbjeći Županijski sud i kakva je inače praksa sudaca u ovakvim slučajevima? Zar je moguće da im žalba prođe? :-( Sveukupno sam u blokadi bila gotovo 3200 dana, i sad stečajni može propasti? Užasnuta sam.

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I još nešto, od Fina-e sam dobila njihovo ovršno rješenje (kako li se već to zove) i tamo stoje krivi podatci, poput adrese na kojoj nikada nisam živjela i još je bilo nešto, ali nemam te papire kod sebe trenutno. 

 

I zanima me još jedna stvar - kada Rješenje suda postaje pravomoćno, stupa li odmah na snagu, ili ovisi o žalbama?

uređeno: od ELady
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ELady je napisao:

I još nešto, od Fina-e sam dobila njihovo ovršno rješenje (kako li se već to zove) i tamo stoje krivi podatci, poput adrese na kojoj nikada nisam živjela i još je bilo nešto, ali nemam te papire kod sebe trenutno. 

I zanima me još jedna stvar - kada Rješenje suda postaje pravomoćno, stupa li odmah na snagu, ili ovisi o žalbama?

Rješenje postaje pravomoćno tek nakon odluke Županijskog suda ako je izjavljena žalba! O prihvaćanju žalbe ovisi što su u žalbi napisali i da li je to važno za vaš status potrošača u stečaju! Dakle, morate čekati odluku ŽS, a vjerojatno ćete poštom dobiti primjerak njihove žalbe na koju se možete očitovati!

Kriva adresa dostave rješenja o ovrsi (prava je ona na kojoj ste bili u to vrijeme prijavljeni u evidenciji MUP-a) je razlog da se dostava proglasi neurednom i da se ovrha obustavi! Naravno, morate pokrenuti postupak pred sudom koji odlučuje o obustavi ovrhe, ali s obzirom da je to potraživanje sad u postupku vašeg stečaja potrošača, svakako pričekajte pravomoćno rješenje ŽS pa možda neće biti potrebna nikakva reakcija! 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ELady je napisao:

Što će se dalje događati, što da ja učinim sljedeće, može li sutkinja odbiti njihovu žalbu?

Dostavit će Vam se žalba na odgovor, te se spis šalje po žalbi drugom, nadležnom sudu na odluku. A odluka naravno ovisi o žalbenim razlozima.

, ELady je napisao:

Očajna sam jer ne mogu vjerovati kakvi su to prevaranti.

Ove svoje tvrdnje možete navesti u odgovoru na njihovu žalbu, ali ih morate i argumentirati.

, ELady je napisao:

Mogu li izbjeći Županijski sud i kakva je inače praksa sudaca u ovakvim slučajevima? Zar je moguće da im žalba prođe?

Ne možete nekome uskratiti pravo na žalbu, a odluka drugostupanjskog suda ovisi o žalbenim razlozima.

, ELady je napisao:

I još nešto, od Fina-e sam dobila njihovo ovršno rješenje (kako li se već to zove) i tamo stoje krivi podatci, poput adrese na kojoj nikada nisam živjela i još je bilo nešto,

Ako je rješenje ovršno, onda ovo nije toliko bitno. A pogotovo ukoliko je ovo Vaš dug i Vi ste bili upoznati s njim u vrijeme donošenja rješenja o ovrsi, jer je očito da Vam je uručeno kada je postalo pravomoćno i ovršno.

, Sunčana strana ulice je napisao:

Kriva adresa dostave rješenja o ovrsi (prava je ona na kojoj ste bili u to vrijeme prijavljeni u evidenciji MUP-a) je razlog da se dostava proglasi neurednom i da se ovrha obustavi!

Ovo neće biti točno. Posve je nebitno koja je adresa navedena na rješenju o ovrsi, bitno je da li je to uistinu dug ovršenika i na koji način mu je uručeno rješenje o ovrsi. Također, obustava ne dolazi u obzir, eventualno ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikada mi nisu dostavili rješenje o ovrsi, sama sam ga podigla na FINA-i, vadila sam očevidnik i nešto mi je bilo čudno. Pola podataka je krivo, naravno, zovu me, no ostavila sam im mail i rekla da ću jedino tako komunicirati, za sve ostalo ću ih pkrijaviti MUP-u za uznemiravanje. NIKADA nisu poslali ništa mailom. sumnjam da nešto i imaju. Sad ću ići PBZ-u po dokumentaciju kada i kako su to prodali B2 Kapitalu jer su meni rekli da mi tih 940 kuna minusa, dopuštenog, ide u otpis i da su mi zatvorili račune, što je netočno jer nakon što sam tražila kompletne izliste prometa po računima, nakon 5 godina, sada ponovno račune vode kao aktivne.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I još nešto, imam li pravo tražiti uvid u žalbu jer ne živim na adresi dostave i nema šanse da išta papirnato dođe do mene, i Rješenje sam skinula s e-građani. Živim u drugom gradu, ali tek me čeka prijava prebivališta na MUP-u.

Mogu li doći i tražiti uvid u spis ili nazvati sutkinju?

 

Hvala vam svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ELady je napisao:

Nikada mi nisu dostavili rješenje o ovrsi, sama sam ga podigla na FINA-i, vadila sam očevidnik i nešto mi je bilo čudno.

Još tada ste trebali napraviti uvid u spis javnog bilježnika i vidjeti na koji način je izvršena dostava.

, ELady je napisao:

imam li pravo tražiti uvid u žalbu jer ne živim na adresi dostave i nema šanse da išta papirnato dođe do mene, i Rješenje sam skinula s e-građani. Živim u drugom gradu, ali tek me čeka prijava prebivališta na MUP-u

Imate pravo na sudu tražiti da Vam uruče primjerak te žalbe. A sud dostavu pismena vrši na adresi prebivališta, odnosno boravišta tako da je ovakva dostava u skladu sa zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija