Jump to content

Fiducija na nekretni - provođenje ovrhe /dražbe?


Oriana

Preporučene objave

Poštovani svi,

molim pomoć i savjet. Dakle ja sam fiducijarni vlasnik nekretnine, upisana u gruntovnici ( prijenos prava vlasništva na nekretnini radi osiguranja tražbine ).

Tražbina dospijeva 29.06.2020., i nije do danas podmirena. Možda bude u nekoliko sljedećih / preostalih dana.

Ako tražbina ne bude plaćena, 30.06.2020., bilježnik stavlja na ugovor klauzulu ovršnosti.  Danas sam ju zvala i nije bila sigurna može li početi postupak zbog odgode ovrha do 17.07.2020.

Koliko sam ja čitala odluku ta odgoda se odnosi na obustavu ovrha na novčanim sredstava po računima fizičkih osoba, što kod mene nije slučaj.

Molim Vaše mišljenje, može li bilježnik pokrenuti ovrhu.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. 

Ali ima NN 53/10 Zakon o interventnim mjerama u ovršnim i stečajnim postupcima za vrijeme trajanja posebnih okolnostie na snazi do 30.07.2020., i ima preporuka Ministarstva pravosuđa o obustavi ovrha....

Odvjetnik tumači jedno, bilježnik drugo a ja na rubu živčanog sloma od svega...

Pomagajte, kaj mi je činiti?

Unaprijed zahvalna

 

  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne plati, prodaja nekretnine na dražbi mi je jedina opcija da dobijem novac.

Prema tome mogu se odraditi i pripremiti sve radnje, osim same prodaje/dražbe?

Imam mogućnost prodaje/otuđenja nekretnine dužnika prema čl. 316 i čl. 322 ovršnog zakona.  Koji je izbor bolji?

Malo sam zbunjena ili krivo tumačim

- po 316 mogu otuđiti/prodati nekretninu, ali tko ovdje određuje cijenu, što je sa razlikom prodajna cijena /moja tražbina

-po 322 moram prvo dužnika pismeno pitati želi li on da se nekretnina proda ( pa pristao je potpisom ugovora ), on određuje cijenu i bilježnika koji će izvršiti prodaju

  i to sve traje 30 dana 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sporazum ovršan sa 30.06.2020.

Više bilježnika ima isti stav, da se ne može dalje sa postupkom ) dok je na snazi zakon iz NN 53/20, do 30.07.2020.,

jer se sklanje poziva ( ČL.322 OZ ) smatra pokretanjem postupka. Znači 03.08., mu se šalje zahtjev za očitovanjem.

Molim Borbenu 7 da mi odgovori što se događa ako se on očituje da ne želi prodaju nekretnine??? 

Unaprijed zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija