Jump to content

Privremena mjera radi osiguranja naplate


Rex_55

Preporučene objave

Privremenom mjerom nastojim osigurati svoje potraživanje blokiranjem sredstava na žiro računu tvrtke. Imam prvostupanjsku presudu kojom su potvrđena potraživanja, ali po informacijam koje imam tuženi će promijenama u statusu tvrtke pokušati izbjeći naplatu potraživanja.

 

Molio bih da mi neko pošalje na e-mail obrazac/šprancu za izdavanje privremene mjere radi osiguranja naplate potreživanja na novčanim sredstvima (sukladno čl.293 Zakona o ovršnom postupku).

 

Hvala i sretan Božić i Nova godina.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

A kojim će to statusnim promjenama tuženi izbjeći naplatu potraživanja?

 

Naime, to je dosta važno budući je preduvjet za izdavanje privremene ili prethodne mjere ako predlagatelj osiguranja učini vjerojatnim postojanje tražbine i opasnost da će bez takve mjere protivnik osiguranja spriječiti ili znatno otežati naplatu tražbine time što će svoju imovinu otuđiti, prikriti ili na drugi način njome raspolagati.

 

Bitno je takvu opasnostučinite vjerojatnom, jer će inače tuženik ukoliko ima odvjetnika lako osporiti vaš prijedlog te će te mu dugovati još i odvjetničke troškove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija