Jump to content

Trosak radi tuzbe


markun

Preporučene objave

Molim za savjet...  bivsi suprug je pokrenuo tuzbu radi samostalne skrbi nad djecom. Brak je razveden jos prije 4 godine. Odvjetnica me zastupala u nekoliko rocista i pred kraj rekla da nema vise potrebe da idem sama. Sada bi trebala staviti popis troska. Vidim da je prema tarifi 2000 kn cijeli prvostupanjski postupak...dok sam ja njoj platila oko 8 tisuca kn sve skupa..podnesci i slicno....

Kako da napisem sudu popis troska i treba li biti odredjen u novcan iznosu ili je dovoljno nabrojati rocista u kojima me zastupala odvjetnica i njezine podneske?? Puno vam svima hvals

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, sud će dosuditi samo jednokratnu nagradu, morate navesti novčani iznos. Međutim, čak i ako stavite troškovnik, u obiteljskim predmetima prema Obiteljskom zakonu sudovi najčešće određuju troškove po slobodnoj ocjeni, odnosno u praksi najčešće tako da svaka strana snosi svoje troškove, odnosno podmiruje svoje zastupanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija