Jump to content

Snimanje kamerom zajedničkoga dvorišta


igorbjelovar

Preporučene objave

Pozdrav trebao bih vašu pomoć. 

Živim u zajedničkom dvorištu gdje su kuće u nizu i jedan od Susjeda je u svoje dvorište postavio sam kameru s natpisom (objekt je pod video nadzorom). 

E da je to samo tako da on snima svoj ulaz. NE ON SNIMA CIJELO DVORIŠTE. 

Što ja mogu po tome pitanju napraviti u okvirima zakona naravno, Hvala vam unaprijed

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznenog djela neovlaštenog slikovnog snimanja ovdje nema budući bi se za to djelo osobu trebalo snimati u njenom stanu/kući ili nekom drugom prostoru posebno zaštićenom od pogleda (tipa garderobe, javni WC-i, kabine za presvlačenje u trgovinama i sl.).

Možda bi se moglo raditi o kaznenom djelu nedozvoljene uporabe osobnih podataka (čl. 146. KZ-a) jer recentne definicije pojma osobnih podataka idu dosta u širinu, pa pokrivaju i ovakve situacije.

Stvarno-pravo gledano, ne znam što bih napisao, jer postoji kako različita praksa, tako i različita mišljenja, pa se neću ni upuštati u to.

Ne bi bilo loše da porazgovarate sa susjedom i ukažete mu na mogućnost kazneno-pravne odgovornosti tako da prestane snimati cijelo dvorište već samo svoj ulaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija