Jump to content

vještačenje po vješataku medicinske struke


kira

Preporučene objave

Završio si sva vještačenja po Zavodu za vještačenje. S obzirom da si pokrenuo upravni spor vjerojatno se radi o ovlaštenom sudskom medicinskom vještaku. Imaš na stranicama sudski vještaci adresar ovlaštenih. Ja imam iskustva, radi ne donošenja drugostupanjskog rješenja civilnog invaliditeta (nisam siguran kako je to za HRVI, iako čekam drugostupanjsko rješenje i za HRVI). Pokrenuo sam sudski spor po pitanju civilnog invaliditeta. US je tražio obrazloženje ministarstva te sam dobio zaključak za vještačenje po Središnjem uredu ZOSI. Nazivao sam ZOSI, te mi kažu da je vještačenje već obavljeno, no radi Corone samo na temelju medicinske dokumentacije. Nazivam US i kažu mi da su dobili drugostupanjsko rješenje no ne mogu mi reći ishod već moram čekati sudkinju da ona odluči i čude se kako nisam dobio drugostupanjsko riješenje. Nazivam ministarstvo, prespajaju me na tri različite osobe koje nemaju za sada pojma o predmetu radi preustroja vlade. Sada sam službeno zatražio rješenje preko službenika za informiranje koji se mora izjasniti u roku 15 dana (može produžiti i na 30 dana ako smatra da mu treba)

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , scvrtil6 je napisao:

Završio si sva vještačenja po Zavodu za vještačenje. S obzirom da si pokrenuo upravni spor vjerojatno se radi o ovlaštenom sudskom medicinskom vještaku. Imaš na stranicama sudski vještaci adresar ovlaštenih. Ja imam iskustva, radi ne donošenja drugostupanjskog rješenja civilnog invaliditeta (nisam siguran kako je to za HRVI, iako čekam drugostupanjsko rješenje i za HRVI). Pokrenuo sam sudski spor po pitanju civilnog invaliditeta. US je tražio obrazloženje ministarstva te sam dobio zaključak za vještačenje po Središnjem uredu ZOSI. Nazivao sam ZOSI, te mi kažu da je vještačenje već obavljeno, no radi Corone samo na temelju medicinske dokumentacije. Nazivam US i kažu mi da su dobili drugostupanjsko rješenje no ne mogu mi reći ishod već moram čekati sudkinju da ona odluči i čude se kako nisam dobio drugostupanjsko riješenje. Nazivam ministarstvo, prespajaju me na tri različite osobe koje nemaju za sada pojma o predmetu radi preustroja vlade. Sada sam službeno zatražio rješenje preko službenika za informiranje koji se mora izjasniti u roku 15 dana (može produžiti i na 30 dana ako smatra da mu treba)

Pozdrav

Ne US je naložio vještačenje po vještaku medicinske struke, nakon što sam pokrenuo spor tužbom na US, a po negativnom drugostupanjskom rješenju iz ZG po vještacima HZMO,dakle postupak za priznavanje statusa, HRVI,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, scvrtil6 je napisao:

Moguće je i vještačenje kod vještaka revizora u HZMO, ali po mojem mišljenju sudski vještak je zadnji.

Ne ovo je vještak sa liste vještaka medicinske struke nema nikakve veze s HZMO, dakle vještači samostalno po nalogu suda, pregledavajući medicinsku dokumentaciju, po ovom nalazu sud će rješenjem priznati status ili ne,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

Ne ovo je vještak sa liste vještaka medicinske struke nema nikakve veze s HZMO, dakle vještači samostalno po nalogu suda, pregledavajući medicinsku dokumentaciju, po ovom nalazu sud će rješenjem priznati status ili ne,

 

Vještak je izradio nalaz, nalaz temelji samo na  liječničkoj dokumentaciji, dakle,bez moga pregleda,.(tako je valjda sud naložio), selektivan pregled dokumentacije,šturi nalaz, ne znam dali je to u skladu s propisanom metodologijom na koju se vještak poziva i općenito po pravilima struke, dakle negativa, sada čekam sudsku odluku, zapravo ispitivanje vještaka prije sudske odluke,.

molim za vaša iskustva,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ja sam konačno dobio sudsko riješenje po kojem se upravni spor obustavlja jer je tuženik (ministarstvo) po zahtjevu suda donjelo drugostupanjsko rješenje po kojem je usvojena moja žalba i vraća se na prvostupanjsko tijelo. U prilogu sudskog rješenja sam dobio i kopiju  rješenja.  U tijeku postupka sva moja medicinska dokumentacija poslana je na vještačenje u Središnji ured ZOSI, vijeću viših vještaka koji su utvrdili težak umjesto teži invaliditet, po čemu je ministarstvo poništilo prvostupanjsko rješenje i donijelo u moju korist. Radi korone nisam bio pozvan, tako da je vještačenje po pravilima struke. Pogledaj na internetu Uredbu o metodologiji vještačenja od  NN 67/17. Nažalost sumnjam na raspravu, odnosno ispitivanje vještaka jer i sud radi na temelju medicinske dokumentacije tj mišljenja vještaka. Pozdrav, sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Sud je uvažio mišljenje vještaka i donio negativnu odluku zapravo odbio tužbu,. na sudsku odluku uložio sam žalbu i sada čekam odluku Visokog upravnog suda, u kom roku će sud donijeti odluku ne znam, čekam, s pripomenom da postupak vodim još od 2004.g,

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, kira je napisao:

Sud je uvažio mišljenje vještaka i donio negativnu odluku zapravo odbio tužbu,. na sudsku odluku uložio sam žalbu i sada čekam odluku Visokog upravnog suda, u kom roku će sud donijeti odluku ne znam, čekam, s pripomenom da postupak vodim još od 2004.g,

lp

 

Mislim da je vještak trebao izvršiti osobni pregled prije ocjene budući mu to nalaže i pravilnik o vještačenju u kojem je izričito rečeno da se u žalbenom postupku a na zahtjev stranke vrši i osobni pregled,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Dobro veće..imam isti ili sličan problem gdje me zbog povečanja R.V.I zagreb i drugostupanjaska 2 puta ruši a zatim tužbe i isto toliko puta US poništava na mojo strani i min.branitelja gubi spor i plača u potpunosti troškove suda i sad su usvojili zahtjev odvjetnice da bude prisutan stalni sudski vještak med,struke za kojeg sam trebao platiti predujam od 5 000 kuna ali sam oslobođen zbog male mirovine! sad bi to trebao biti spor pune jurisdikcije ali interesantno da se min.branitelja jako protivilo tom zahtjevu iako oni ne plačaju vještaka nego ja i to ono ministarstvo koje bi trebalo štiti branitelje a ne odgovarati sud i da se protive vještaku med,struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija