Jump to content

ovlasti zastitara


anonimno

Preporučene objave

imam par pitanja na koje bih vas zamolio odgovor

 

imam probleme u svom poslu kao zastitar jer policija poistovjecuje nas i uzrocnike nereda.

 

olos pravi nered ja mu pridem upozoriti ga i kazem momak smiri se

 

primjer 1.

on izvadi noz i samo ga uperi prema meni

mogu li ja tad izvaditi svoj noz i zaklati ga a da budem osloboden svake krivnje.

 

primjer 2.

on zamahne nozem i fali, mogu li onda?

 

primjer 3.

on izvadi pistolj i uperi ga prema meni mogu li onda?

 

primjer 4.

on puca i fali? mogu li onda?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovo vec tjera na razmisljanje o otvaranju foruma sa najglupljim pitanjima....

Konkurira mu onaj s nasljednog koji pita moze li iz oceve oporuke izbaciti unuku jer se bratu i njemu ne svidja da i unuka dobije dio a oni su se bas eto super dogovorili kako bi bilo najbolje podijeliti imovinu izmedju njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to su stvari s kojima se ja svaki dan susrecem kao zastitar u disko klubu a firma nema novaca da mi kupi oruzje nego radim sa palicom i nozem u dzepu.

 

ocito da niste upoznati sa praksom sudstva da uvijek dodjeljiva kazne zastitarima za remecenje javnog reda i mira, nanosenje tjelesnih ozljeda kad god je tuca, pucnjava u klubu nevazno sto zastitari odnosno u ovom slucaju ja nikad nista nisam zapoceo nego sam uvijek branio sebe, zaposlenike, i goste.

 

vi ocito niste upoznati sa cinjenicom da rijetko kojemu zastitaru firma kupi oruzje od 5000kn ako taj isti necuva novac vec nocni klub. a opet svaku noc ima i nozeva i boksera i pistolja u nocnom klubu koji se koriste protiv mene kao zastitara dok obavljam svoj posao sprijecavanja kaznenih djela.

 

ja vam postavim par posve jednostavnih pitanja a vi mi dajete vrlo jednostavne glupe odgovore. stvar je u tome zapravo da vi odvjetnici nikada ni nedajete izravne odgovore na nista jer onda nebiste mogli pricati ####rije satima koje biste skupo naplacivali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vlada.hr/Download/2003/04/24/Zakon_o_privatnoj_zastiti_NN_68-03.htm

 

sve tu lijepo pise..od cl. 27. do cl. 40. koje su ovlasti, pod kojim uvjetima se sto smije i moze uciniti..

 

u cl. 41. i 42. predvidjena je provjera zakonitosti primjene ovlasti..

 

pojednostavljeno receno, ako i kada dodje do situacija koje opisujete, sve ovisi o tome da li su bili ispunjeni uvjeti za primjenu i koje ovlasti od strane zastitara, pa se potom cijene sve okolnosti svakog konkretnog slucaja, i onda se to podvodi pod odgovarajucu zakonsku odredbu - mogucnost primjene instituta krajnje nuzde..

 

 

sve ovo i detaljnije, morali ste/trebali savladati u postupku obuke za obavljanje ovih poslova..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nož ne možeš koristiti za vrijeme obavljanja takvog posla. Ne može nitko pa ni policija. Vatreno oružje se ne smije koristiti tamo gdje je velika gužvara i gdje se njegovom upotrebom može ugroziti sigurnost druge, treće i ostalih osoba, a smiješ ga upotrijebiti samo u trenutku dok traje napad na tebe ili dr.osobu koji je takvog karaktera da neposredno i u tom trenutku ugrožava tvoj ili nečiji život ili prijeti opasnost da će da nanese ogromnu materijalnu štetu. I da ima ovaj drugi oružje i puca u tebe, ako počne bježati više u njega ne smiješ pucati jer napad više ne traje i ti mu ne smiješ presuditi (ideš sigurno u prdekanu iako si to učinio u afektu i gubiš posao). Oni koji te plaćaju vjerojatno znaju kako razmišljaš ti i tvoje kolege, a i zbog specifične situacije (velike gužve i velike opasnosti za goste) ne žele oružje na takvom mjestu.

Onaj koji ti dođe pijan ili se napije za šankom tamo gdje radiš i namjera mu je da napravi u takvom stanju svinjariju, neće se uplašiti tvog vatrenog oružja već onda pištolj može samo izazvati kontraefekat. Pucaljka lijepo izgleda u očuvanju tvog autoriteta i sigurnosti ostalih, ali to vrijedi samo kod trijeznih i pametnih gostiju.

Napisao sam ti to na vrlo jednostavan način da možeš skontati, a čudi me da kao zaštitar to ne znaš.

 

Moj ti je savjet da si kupiš sprej suzavac i da uvijek posao obavljate barem dvojica-trojica u grupi.

 

Andrstend, Fršten, Kapito ?

 

Nije mi bila namjera da te kritiziram (ali moram-bez uvrede) ali tu se radi o slaboj edukaciji, a radiš na mjestu gdje se mora brzo i učinkovito reagirati i da bude sve u skladu sa zakonom i takva pitanja štete ugledu zaštitarske službe, a već im je ugled narušen kroz ove česte pljačke (razbojništva) gdje je bilo i mrtvih pa bi bilo nezgodno da građani i gosti kluba misle: ma pusti ga on je ionako zaštitar" i da u tebe gledaju kao da te nema ili da imaš "malu maturu".

 

:clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je sto vlasnici nocnih klubova normalnim danom nezele placati vise od jednoga a vikendom ima nas troje.

 

kad 10 manijaka ide na nas s nozevima i bokserima suzavac ne pomaze.

 

imam suzavac, imam elektrosoker, imam teleskopsku palicu sve sa sobom. ali stvarno bi nosio noz ili jos bolje pistolj.

 

pogledaj sto se desilo u Gjuro 2 neki dan. iako su momci izresetali brdo nevinih ljudi sto je bogami stvar lose edukacije :) da nisu imali pistolje ta rulja od 10 ljudi bi ih sjekirama nasjeckala kao luk.

 

neki dan 30 ljudi se skupilo ispred sa palicama i nozevima zato jer smo mi udaljili momka iz diska kojeg smo pronasli cijelog krvavog.pa nemoze covjek krvav i mrtav pijan stati medu ljudima.

 

hvala bogu jedan od nas je imao pistolj pa je opucao u zrak nakon sto su jednom od nas stupom od stola izbacili vilicu vani.

 

kad te palica pogodi u glavu mrtav si na mjestu pa koga da mi od tih 30 prvo poprskamo suzavcem potrosi se suzavac na toliko ljudi :).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate ocijeniti situaciju-zovite policiju ako je jako kritično, nemojte sami odlučivati.Nekada se bolje i povući nego se usprotiviti pa nayebati ovako ili onako. Ako je veća grupa ljudi Vi nemate više tu šta da se petljate. Mobitel- zovite policiju i automatski ste sa sebe skinuli odgovornost, a to je budite sigurni bolja opcija nego da sami "postupate", osim ako su zaista u tom trenutku ugroženi nečiji životi. Zna se tko je predstavnik zakona i tko ga provodi.

Koliko god Vas ti kojekakovi gosti isprovocirali, morate sami u toj situaciji donijeti brzu, kvalitetnu i pametnu odluku, a ako ocjenite da će doći do većeg narušavanja JRM, tučnjave ili sličnih gluposti jednostavno morate zvati policiju jer spasit ćete i sebe i te delinkvente, a i goste, a šef Vam neće ništa prigovoriti (i ne smije).

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija