Jump to content

Da li je ovaj ugovor normalan? Nezaposlena osoba


anonimno

Preporučene objave

Nezaposlena sam osoba i od strane Zavoda za zapošlj. Split ponudjen mi je tecaj engl. jezika (koji plaća Grad a ne Zavod) s tim sto polaznici moraju potpisati ovaj Ugovor uz dobijanje novcane pomoci od 2000 kn.

 

Na temelju Odluke Upravnog vijeća Pučkog otvorenog učilišta Split od 26.10.2006 i utvrdjenih zahtjeva za obrazovanjem i usavrsavanjem prema potrebama gospodarstva grada Splita,

 

Hrvatski Zavod za zap Zagreb, radnicka cesta 1, zastupan po ravnatelju Zrinki Blažević (U daljnjem tekstu Zavod)

i polaznik------------ rodj----- (u daljnjem tekstu Polaznik)

sklopili su:

UGOVOR

o medjusobnim pravima i obvezama u svezi pohadjanja besplatnog tecaja engl. jezika

 

cl.1

Zavod ce za vrijeme trajanja tecaja od 4.12 do 26 1 07g za polaznike snositi slijedece troskove:

a) novcanu pomoc u visini najnizeg iznosa novc. naknade koju isplacuje Zavod

b) naknadu treoskova prijevoza srteds. javnog prijevoza

cl 3

Polaznik se obvezuje da ce:

a)uredno pohadjati i zavrsiti teoretsku i prakticnu nastavu u predvidjenom roku

b) se javiti u roku od 15 dana nakon zavrsetka obrazovanja nadleznoj sluzbi za zaposlj. Zavoda

c) prihvatiti nakon zavrsetka obrazovanja od strane Zavoda ponudjeno zaposlenje u okviru str. spreme i radnog iskustva prema cl. 11 st 2 Zak o posred. pri zaposlj i pravima za vrijeme nezaposlenosti.

 

clanak 4

Ukoliko polaznk neopravdano prekine pohadjanje tecaja duzan je vratiti iznos iz tocke a), b) clanka 1 ovoga Ugovora isplacene dodana prekida pohadjanja tecaja i ne moze se prijaviti u evidenciju nezaposlenosti u roku od 3 mjeseca od dana prekida obrazovanja.

 

Za osiguranje naplate Zavodu predaje obicnu zadusnicu ovjerenu kod javnog biljeznika.

clanak 5

Ugovorne strane su suglasne da ce moguce sporove po ovom Ugovoru pokusati rijesiti sporazumno a ukoliko to ne bude moguce spor ce rijesiti Opcinski sud po mjestu sklapanja ugovora.

 

clanak 6

 

Ovaj Ugovor je sklopljen u 3 primjerka od kojih 1 zadrzava polaznik obrazovanja a 2 Zavod.

 

clanak 7

Ugovorne stranke procitale su ovaj Ugovor i u znak prihvata ga potpisuju

 

Ovaj ugovor stupa na snagu danom potpisivanja a primjenjuje se od dana pocetka obrazovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što tu nije normalno? Moraš preuzeti neku obvezu, pa te to muči?

 

(a)uredno pohadjati i zavrsiti teoretsku i prakticnu nastavu u predvidjenom roku

b) se javiti u roku od 15 dana nakon zavrsetka obrazovanja nadleznoj sluzbi za zaposlj. Zavoda

c) prihvatiti nakon zavrsetka obrazovanja od strane Zavoda ponudjeno zaposlenje u okviru str. spreme i radnog iskustva prema cl. 11 st 2 Zak o posred. pri zaposlj i pravima za vrijeme nezaposlenosti.

 

Nemoj se bojati, ako se zaposliš ništa ti se neće loše dogoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Potpuno normalan ugovor. U praksi se cesto uglavljuju takve odredbe o vracanju sredstava. Ja sam bio korisnik stipendije u inozemstvu, pa sam isto morao jamcit da cu se po zavrsetku vratiti u RH i raditi u njezinom interesu barem 5 godina jer cu, u protivnome, morati vratiti puni iznos stipendije + kamate itd., itd.

 

Ako netko u tebe ulozi, onda taj ocekuje i da mu ne nesto i vrati. Logicno! Logicno i zakonito. Uzmi ili ostavi

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija