Jump to content

100% bolovanje


nsukic

Preporučene objave

prije 8 sati , nsukic je napisao:

Poštovani predao sam zahtjev za priznavanje 100% bolovanje sa hrpom madicinske dokumentacije i drugostupanjski rješenje u kojem piše da je bolest u uzročno posljedičnoj vezi sa domovinskim ratom,što mogu očekivati?

Dvojici mojih kolega nisu priznali a liječenje od 1995. i privremeno rješenje HRVI na 1 godinu. Liječnici u komisijama HZZO tumače po svojim pravilnicima, bar je tako u Osječko-baranjskoj županiji a vidim da su neki u ostalim županijama dobili 100% bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Dvojici mojih kolega nisu priznali a liječenje od 1995. i privremeno rješenje HRVI na 1 godinu. Liječnici u komisijama HZZO tumače po svojim pravilnicima, bar je tako u Osječko-baranjskoj županiji a vidim da su neki u ostalim županijama dobili 100% bolovanje.

Da svega ima oko tog bolovanja,svaka komisija svoju filozofiju ima,čitao sam na forumima,čekam da mi odgovore pa onda dalje u borbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, nsukic je napisao:

Da svega ima oko tog bolovanja,svaka komisija svoju filozofiju ima,čitao sam na forumima,čekam da mi odgovore pa onda dalje u borbu

Stigla odbijenica za 100%bolovanje,sve su naveli samo nisu ni spomenuli drugostupanjsku komisiju i njihov nalaz da je bolest uzrokovana domovinskim ratom,sada žalba pa dalje u borbu,pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , nsukic je napisao:

Stigla odbijenica za 100%bolovanje,sve su naveli samo nisu ni spomenuli drugostupanjsku komisiju i njihov nalaz da je bolest uzrokovana domovinskim ratom,sada žalba pa dalje u borbu,pozdrav svima.

Evo i ja sam se drugi  puta žalio ali ni to nije prošlo oni tupe svoje a bolest priznata i RVI privremeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , pesti je napisao:

Poštovani , da li to znači primjerice da u biti traže da je invalidnost priznata za stalno? I tada bi priznali bolovanje 100%?

Nisam pametan što napraviti odnosno što oni traže da bi bolovanje bilo 100%...Uglavnom meni bolovanje nije dugo trajalo jer sam otišao u starosnu mirovinu i dok dobijem RVI za stalno nakon 3-4 godine nastupit će zastara za pokretanje postupka naknade za 100%. Mislim da se o tome radi dok bude za stalno nastupa zastara. I prije nekog vremena HZZO je ukinuo povrat sredstava za dopunsko zdravstveno osiguranje kad dobiješ privremeno RVI. Koliko vidim sve polako ali sigurno ukidaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Skywalker007 je napisao:

Nisam pametan što napraviti odnosno što oni traže da bi bolovanje bilo 100%...Uglavnom meni bolovanje nije dugo trajalo jer sam otišao u starosnu mirovinu i dok dobijem RVI za stalno nakon 3-4 godine nastupit će zastara za pokretanje postupka naknade za 100%. Mislim da se o tome radi dok bude za stalno nastupa zastara. I prije nekog vremena HZZO je ukinuo povrat sredstava za dopunsko zdravstveno osiguranje kad dobiješ privremeno RVI. Koliko vidim sve polako ali sigurno ukidaju.

Zakon jasno kaže : naknadu plaće u iznosu od 100% od osnovice plaće primaju osobe za vrijeme  privremene nesposobnosti za rad zbog rane ,ozljede ili bolesti koja je neposredna posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu. Nažalost izgleda da postoji neka direktiva,da se tako izrazim,da se konzumacija tog prava na sve načine oteža i onemogući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, pesti je napisao:

Poštovani , da li to znači primjerice da u biti traže da je invalidnost priznata za stalno? I tada bi priznali bolovanje 100%?

Najvjerovatnije,ja osobno pišem žalbu na ovu odbijenica,a ukoliko me opet odbiju tužba na upravni sud,nemam što izgubiti,osim živaca koje sam ionako već izgubio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija