Jump to content

Nedozvoljena uporaba autorskog djela


anonimno

Preporučene objave

Vjerovatno su imali razloga za to, a pretpostavljam da se radi o kopiranju i prodaji piratskih CD-a i DVD-a. U pretrazi se obično oduzimaju svi predmeti vezano za isto i dobijete potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta. Ukoliko se KD dokaže oduzeti predmeti će se uništiti. Kazna može biti novčana ili zatvorska do 3 godine. Ako je pričinjena znatna mat. šteta ili pribavljena velika imovinska korist ovim djelom može se izreći i kazna zatvora između 6 mjeseci i 5 godina zatvora.

 

Uglavnom na sudu se izriču minimalne kazne za to jer rijetko tko stigne da se "obogati" na taj način i sve završava na manjim novčanim kaznama i oduzimanju računala sa svim komponentama što pametnima bude dovoljna kazna.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mišek , ja sam imao videoteku sa piratima i na sudu sam zbog istih tih stavaka čl230. bla , bla

Nemoraš se bojat dobit ćeš uvjetno 99 %

Meni su to ponudili kao nagodbu.

Ali bolje ti je da ideš rušit na sudu cijeli slučaj jer će ti se u suprotnom pisati gospodarski kriminal.

Pa kad predaš nekakvu molbu za posao, a oni te traže potvrdu za nekažnjavanje. Nećeš proć -gospodarski kriminal !!!

Uzmi odvjetnika (5000 kn cca.) i rušite to na temelju neispravnog naloga , dakle zbog toga što nalog nije bio ispravan ili ti po tom nalogu ako je napisano bilo što krivo nisu imali zakonskog prava da ti uđu u stan !!!!

NA KRAJU , PA ŠTO SI IH PUSTIO ??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija