Jump to content

Nasilje u obitelji


Caky43

Preporučene objave

Poštovani, situacija je sljedeća: 

imam 23 godine, redovni student, uredno izvršavam sve obveze. Sinoć sam otišla u kafić s prijateljima gdje smo popili par alkoholnih pića. Otac me zvao 3 puta da me pita gdje sam, s kim sam i kada ću doći doma. Došla sam kući oko 2 sata gdje me je on fizički napao zbog toga što sam popila, stoga je majka zvala policiju. Policija je došla, uzela je naše izjave, te su njega izveli van iz kuće. Otac nije ni prijavljen da živi s nama na adresi, nego imamo različito prebivalište. 

S obzirom na situaciju, zanima me je li došlo do propusta policije jer nisu uzeli nikakve dokaze ni slike ozljeda, te me uopće nisu uputili u moja prava, već su samo rekli da ću morati doći na sud zbog prekršaja?

Drugo pitanje, imam li pravo na sudu zatražiti zaštitne mjere psihosocijalnog tretmana oca jer mu nije prvi put da je nasilan, a iskreno mislim da neće biti ni zadnji put?

Treće pitanje, imam li pravo tražiti uzdržavanje i gdje mogu pokrenuti zahtjev? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Caky43 je napisao:

S obzirom na situaciju, zanima me je li došlo do propusta policije jer nisu uzeli nikakve dokaze ni slike ozljeda, te me uopće nisu uputili u moja prava, već su samo rekli da ću morati doći na sud zbog prekršaja?

Trebala bi provjeriti u policijskoj postaji što je poduzeto, jer bi u slučaju bilo kakvog sudskog postupka trebala dobiti neki papir. Što se tiče ozljeda, rijetko ih fotografiraju, obično se uputi osobu kod liječnika i da kasnije dostavit liječničku dokumentaciju.

  

prije 1 sat, Caky43 je napisao:

Drugo pitanje, imam li pravo na sudu zatražiti zaštitne mjere psihosocijalnog tretmana oca jer mu nije prvi put da je nasilan, a iskreno mislim da neće biti ni zadnji put?

To traži i policija (ako nije bio alkoholiziran i sl.).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija