Jump to content

Naknada na Zavodu uslijed brisanja j.d.o.o.


retlav

Preporučene objave

Ako netko zna možda ili ima sličan slučaj. Dakle 17.11. sam podnije kod bilježnika zahtjev za brisanje društva j.d.o.o po skraćenom postupku, s obzirom da nema duga nije trebala ni likvidacija. Kod bilježnika mi je rečeno ( ako sam ja dobro razumjela ),da onog časa kada potpišem prestajem biti zaposlena te ujedno i član uprave odnosno direktor ( bila sam samo ja i vlasnik i jedini zaposleni i član upave ). Uglavnom, rekli su mi da se mogu odmah odjaviti na zdravstveno i mirovinsko, te na Zavod prijaviti radi novčane naknade. Te da ću rješenje trgovačkog suda dobiti za desetak dana da je društvo brisano. I sad mi sa Zavodom nije jasna jedna stvar ili je ja ne razumijem. Rekli su mi kod bilježnika da imam 30 dana da se prijavim na Zavod, da mi je ta odluka koju sam sklopila kod bilježnika dovoljna, no ispalo je da Zavod ima neka svoja pravila i da im treba baš rješenje suda o brisanju društva, što mi nije bio neki problem, jer znam da će biti za desetak dana, a imam trideset dana vremena. No onda je uslijedilo nešto meni čudno, kaže gospođa na Zavodu ( u pravnoj službi ), da bez obzira šta ću ja u roku se prijaviti na Zavod, da ću imati rupu ne plaćenog mirovinskog od 17.11. pa do dobivanja rješenja o brisanju te da bi bilo idealno da sam odjavljena kad dobijem rješenje od suda ( razumijem ali šta ja mogu kad to nije idealno nego kako je ), recimo ako rješenje dođe 27.11. to je deset dana, i da će mi zahtjev za naknadom biti odbijen ukoliko si za to vrijeme ( razliku u vremenu ) ne uplatim staž, jer da mora biti kontinuirano plaćen staž da bi doila naknadu za nezaposlene. E sad meni nije jasno kako mogu platiti staž kad sam zatvorila račun od društva, i  kada sam prijavljena na zdravstveno već kao nezaposlena, temeljem čega da ja to uplatim, i da li će mi to dozvoliti na mirovinskom. Da li je možda netko ima sličan slučaj? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija