Jump to content

Voda računi - računi na krivo ime


mirna132

Preporučene objave

Prije 19 godina sam se odselila sa adrese gdje sam živjela u stanu u Zagrebu koji je bio u suvlasništvu grada, moje obitelji i još 2 osobe. Kada sam se odselila na novu adresu u stan u mojem vlasništvu nisam se odjavila sa te stare adrese već sam to učinila prije 3 i pol godine. U međuvremenu u taj stari stan se uselila osoba koja je nedavno umrla. Nakon smrti te osobe sam doznala da zadnjih godinu dana (a vjerojatno i dulje) dolaze računi za vodu na moje ime u taj stan. Zanima me koja je procedura? Kome se javiti i na što se pozvati (zastara, krivi dužnik..)? Također, ako se pronađu i stariji računi iz doba dok sam još tamo formalno živjela jer nisam bila odjavljena (a odselila sam se zapravo) kome se onda obratiti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , mirna132 je napisao:

... nisam se odjavila sa te stare adrese već sam to učinila prije 3 i pol godine..

Bila ste se,  odmah po odseljenju i promjenu prebivališta, odjaviti sa te adrese i prijaviti novo prebivalište, no, pustimo sada to, ovo je bitno:

prije 9 sati , mirna132 je napisao:

. Kome se javiti i na što se pozvati (zastara, krivi dužnik..?) 

Prođite u svoju Policijsku postaju (PP) i zatražite potvrdu o prebivalištu koju odnesite isporučitelju računa za vodu, lokalnu jedinicu samouprave, kao dokaz da na adresi na kojoj su nastala dugovanja niste živjeli u vrijeme nastanka dugovanja, samim tim niste ni trošili vodu i niste dunžni podmiriti račune za istu.. 

Ako ima dugovanja iz vremea dok ste bili prijavljeni na toj adresi, pozovite se na zastaru dugovanja, jer je, primjenom ZOO-a (Zakona o obveznim odnosima), rok zastare za tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima, u što spadaju i računi za vodu, godinu dana od dana dospijeća navedenog na računu, a koji rok je, po Vašim navodima, davno prošao, samo nemojte niti na koji način priznati ta dugovanja, jer bi time prekinuli rok zastare.. 

Sretno Vam. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , mirna132 je napisao:

Prije 19 godina sam se odselila sa adrese gdje sam živjela u stanu u Zagrebu koji je bio u suvlasništvu grada, moje obitelji i još 2 osobe

Dok ste živjeli u tom stanu, na čije ime su dolazili računi za vodu? Da li Vi još uvijek imate suvlasništvo u tom stanu?

Prije 41 minuta, Željac047 je napisao:

Prođite u svoju Policijsku postaju (PP) i zatražite potvrdu o prebivalištu koju odnesite isporučitelju računa za vodu, lokalnu jedinicu samouprave, kao dokaz da na adresi na kojoj su nastala dugovanja niste živjeli u vrijeme nastanka dugovanja, samim tim niste ni trošili vodu i niste dunžni podmiriti račune za istu

Ovo neće biti dovoljno za oslobađanje od dugovanja, ukoliko je osoba i dalje u suvlasništvu ili čak u vlasništvu.

Prije 43 minuta, Željac047 je napisao:

Ako ima dugovanja iz vremea dok ste bili prijavljeni na toj adresi, pozovite se na zastaru dugovanja, jer je, primjenom ZOO-a (Zakona o obveznim odnosima), rok zastare za tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima, u što spadaju i računi za vodu, godinu dana od dana dospijeća navedenog na računu, a koji rok je, po Vašim navodima, davno prošao, samo nemojte niti na koji način priznati ta dugovanja, jer bi time prekinuli rok zastare.. 

Ni ovo neće biti dovoljno, ukoliko su pravovremeno pokretali ovrhe temeljem vjerodostojne isprave pred javnim bilježnikom. A malo je vjerojatno da 19. godina isporučuju vodu bez da potražuju naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija