Jump to content

Ne mogu otplacivati kredite


Esekerka

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Ne znam jesam otvorila temu pod dobrom kategorijom.

Uglavnom, radi se o sljedecem. Imam posao na neodredjeno, dva kredita, minus, placam faks, rezije i sve sto ide s tim i vise naprosto necu moci sve to financirati. Upala sam u dugove. Jedina sam u obitelji radila za vrijeme korone i sve sam morala financirati.

Sto se dogadja ako ne mogu otplacivati nenamjenske kredite? Na sebi nemam nista, nemam stan, auto, nikakve ostale nekretnine...

Pokusavala sam dic jedan veci kredit i pokriti sve dugove i obveze no nisam kreditno sposobna.

Ima tko kakav savijet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

U slučaju nemogućnosti pravovremene otplate kredita dokazi do pokretanja ovršnog postupka i pokušaja naplate prisilnim putem. Prvo se pokušava ovrha na novčanim sredstvima preko Fine, a tek onda na ostalim predmetima ukoliko ih ovršenik ima.

Znaci onda se otvara zasticeni racun i uzima se samo 1/3 ili 1/4 ili se obustavlja placa direktno?

Zasticeni mogu otvoriti vec sad ili tek ako dodje do nemogucnosti placanja?

A sto kad nemam nikakve predmete, ni pokretninu ni nekretninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Esekerka je napisao:

Imam posao na neodredjeno, dva kredita, minus, placam faks, rezije i sve sto ide s tim i vise naprosto necu moci sve to financirati.

plaćate fax? vi ste mladi ,živite kod roditelja?

kolika su vam ukupna dugovnja (zbroj minusa kartica i preostalih kredita) i kolika je plaća

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Mister-X je napisao:

plaćate fax? vi ste mladi ,živite kod roditelja?

kolika su vam ukupna dugovnja (zbroj minusa kartica i preostalih kredita) i kolika je plaća

Zivim s mamom, da. Placam si faks. Imam kredit u pbzu 160 000 kn, u hpbu 40 000. Minus 40 000.

Znaci 240 000 kn otprilike.

Placa mi je sa svim dodacima oko 5500, ali su mi mama i ostali clanovi obitelji ostali bez posla pocetkom godine zbog korone i sve sam ih financirala, financiram i sad. I uvukla sam se u minuse, dugove i slicno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Ovi dugovi koje imate su poprilični, možda da pogledate malo po forumu teme stečaja potrošača ili kako ljudi to zovu "osobni bankrot".

mogu i ja to predložiti ,ako ne bude drugog rješenja...ako o ovome bude razmišljala onda treba voditi računa da će sa sadašnjim primanjima to otplaćivati 5 godina i riješiti ce sve dugove za oko 100 000kn...međutim taj postupak ce je koštati 10-ak godina na "crnim " listama banka (sam postupak i stečaj oko 6g + 4 godine nakon toga)...iako postoji šansa i da prođe i sa nagodom u tom postupku....

prije 5 sati , Esekerka je napisao:

Imam kredit u pbzu 160 000 kn, u hpbu 40 000. Minus 40 000.

Znaci 240 000 kn otprilike.

kakva je pojednična situacija ,koliko kasniš za pbz i hpb...minus može još ostati bez vraćanja?

prije 5 sati , Esekerka je napisao:

ali su mi mama i ostali clanovi obitelji ostali bez posla pocetkom godine zbog korone i sve sam ih financirala, financiram i sad

kakva je situacija sa njima ...kolike su šanse u blizoj budućnosti da dođu do primanja i da nije sve na tebi ili da ti mogu pomoci to vraćati?

prije 1 sat, Esekerka je napisao:

A postoji li ikoja banka ili kreditni posrednik koji moze srediti da mi se uzima polovica place ili 1/3 primanja bar, da sve stavim u jedan veliki kredit i rijesim se dugova na taj nacin?

da ,postoje posrednici i kontaktiraj ih ,ali prije njih predložio bih ti da odeš od banke do banke i vidiš da li ima mogućnost za jedan kredit na duži rok.....iako je velik dug ,pa bi na 10 godina imala ratu pola plaće ,a to je skoro nemoguće dobiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako onda funkcionira osobni bankrot? Dio dugova se otpisuje ili? Sve informacije koje nadjem su uzasno sture i ne razumijem ih. 

Gdje mogu potraziti vise informacija? U FINI? Kako onda otplacujem sve dugove?

 

Jos uvijek uredno placam rate ali bojim se da kroz dva mjeseca vise necu moc.

Situacija s njima je i dalje nikakva... nazalost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Esekerka je napisao:

Jos uvijek uredno placam rate ali bojim se da kroz dva mjeseca vise necu moc.

to si dobro napravila da si počela tražiti riješenje prije nego si blokirana jer tako ipak imaš više šanse kod banaka iako se bojim da zbog visine duga će i dalje biti nemoguće ..

vidim da si napisala da li bi mogla tražiti kredit na 1/2 plaće ..mogla bi to plaćati ?...kolike su ti sad rate kredita?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija