Jump to content

Ovrha od firme koja je izbrisana iz sudskog registra- što sad??


andreja3

Preporučene objave

Pozdrav!

Molim Vas za pomoć.

2011. sam potpisala i ovjerila kod JB zadužnicu koju su mi krajem 2011. poslali na FINU na prisilnu naplatu. Kako se još uvijek nisu naplatili jer sam dugo živjela van RH, a imovine nemam, neki dan sam na NIO obrascu vidjela da još uvijek "stoje u redu za naplatu".

S obzirom da je firma otišla u stečaj, kontaktirala sam stečajnog upravitelja koji mi je napisao da dug moram platiti u punom iznosu na račun br. xxxxxxxxx   + kamate jer da je ta firma brisana iz sudskog registra prije godinu dana i da mi dug raste svakim danom.

Šta da radim? Jel plaćanje tog iznosa i kamata za svih ovih 9 godina zaista jedina opcija? i kome onda ja to plaćam ako firma više ne postoji? 

Da bude jasnije, radi se o jednom od famoznih "kreditnih ureda".

Molim vas za savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, andreja3 je napisao:

Šta da radim? Jel plaćanje tog iznosa i kamata za svih ovih 9 godina zaista jedina opcija? i kome onda ja to plaćam ako firma više ne postoji? 

Plaćate onome kome je pripala tražbina u stečajnom postupku (moguće da je ustupljena tražbina prije stečaja nekom drugom) . To je izgleda ta firma XYZ koju spominjete.

Kada je puštena ta zadužnica od strane XYZ firme na naplatu? Jer treba proći 10 godina od zadnjeg pokušaja naplate da se pozovete na zastaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Miljko je napisao:

Plaćate onome kome je pripala tražbina u stečajnom postupku (moguće da je ustupljena tražbina prije stečaja nekom drugom) . To je izgleda ta firma XYZ koju spominjete.

Kada je puštena ta zadužnica od strane XYZ firme na naplatu? Jer treba proći 10 godina od zadnjeg pokušaja naplate da se pozovete na zastaru

2011.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o tome da sam podigla zajam od 19000kn u kreditnom uredu. Otplatila sam više od toga. (cca 26000)Onda je nastala afera oko tih kreditnih ureda, taj su zatvorili, nisu me obavijestili gdje da dalje uplaćujem dalje, tako sam kasnila ratu i  poslali su na naplatu zadužnicu na nekoliko desetaka tisuća kuna. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Da li ste zatražili na Fini svu dokumentaciju vezanu za Zahtjev ovrhovoditelja za izravnu naplatu? Pitam, jer su u tom zahtjevu trebali navesti specifikaciju otplate. Nadalje, imate li dokaze o tim uplatama?

Imam sve uplatnice, i kopirali su ih kad sam podnosila prijavu. 

Nema specifikacije otplate. Samo dopis i zadužnica. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

A tko ju je poslao na naplatu tj. tko je naznačen kao ovrhovoditelj i ima li priložen ugovor o cesiji?

Ugovora o cesiji nema. 

U dopisu je ovrhovoditelj ta firma koja je otišla u stečaj i oni pišu Fini da nakon što se naplati zadužnica da o tome obavijeste neku treću firmu. 

Kopija zadužnice i to je to. 

Ne znam da li da opet idem u finu, otkud da krenem, grozno... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, ne ide tužba već zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom, ali naznačiti da to tražite po čl. 210. Ovršnog zakona, jer su to posebni i hitni ovršni postupci. Ovaj zahtjev podnosite Općinskom sudu, ovršnom odjelu i uz njega prilažete sve dokaze koje imate.

Hvala puno! 

Pripremit ću sve odmah sutra. 

Šaljem po svom prebivalištu ili gdje je bilo sjedište te firme? 

Ispričavam se na toliko pitanja ali nisam stručnjak 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Ne, ne ide tužba već zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom, ali naznačiti da to tražite po čl. 210. Ovršnog zakona, jer su to posebni i hitni ovršni postupci. Ovaj zahtjev podnosite Općinskom sudu, ovršnom odjelu i uz njega prilažete sve dokaze koje imate.

Molila bi , ako netko ima primjer kako napisati Zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom po čl 210 OZ, jer sam prikupila sve što trebam priložiti, pa se sad mučim koliko fstručno to treba biti napisano a nisam pravnik..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija