Jump to content

Ugovor o domrtnom uzdržavanju.


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.

 

Naime, cjelog života sam živjela sa bakom u njenom stanu koja mi je ujedno bila i skrbnik.

Baka i ja smo potpisale Ugovor o domrtnom uzdržavanju jer me htjela osigurati, pošto poznaje svoju djecu.

Ja sam predala ugovor u gruntovnicu da se uknjižim kao vlasnik stana.

Baka je ubrzo umrla i njena djeca (moj ujak, moja teta i moja mama) su pokrenuli ostavinsku raspravu na kojoj ja nisam bila pozvana.

Na ostavinskoj raspravi su i ujak i moja mama ustupili svoj dio nasljedstva mojoj teti.

 

Da li meni teta može nešto, odnosno da li me može deložirati iz stana?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam, ugovor je već zaveden u gruntovnici i postoji Z na vlasničkom listu, ali pošto mi ne treba čisti vlasnički list, nisam slala nikakve požurnice.

Ostavinska je znači napravljena nakon što sam ja predala zahtjev za uknjižbu ugovora u gruntovnicu.

 

Načula sam da će teta tražiti moju deložaciju jer navodno ima dokaz da je ona baki uplaćivala svaki mjesec 100 eura na tekući račun za režije i da je s tim počela nekoliko godina prije njezine smrti (teta živi u njemačkoj od svoje 20-te godine života, a sad ima blizu 50). I da će dokazati da ju je s tim uzdržavala.

 

Da li to nešto znači?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 15 godina kasnije...
Na 16. 01. 2007. at 17:19, Borgec je napisao:

Poštovana,

 

Vaša teta mora prvo u parnici dokazati da niste ispoštovali odredbe ugovora, te da pravomoćnom presudom utvrdi raskid isoga.

Dakle, teta treba dokazati.

Ukoliko imate prebivalište u Zagrebu i nekretnina je u badležnosti suda u Zagrebu, to bi moglo potrajati oko 6 godina.

Zanimljiv podatak, a kakva je situacija u drugim djelovima RH, je li se što u međuvremenu promjenilo u ovih 15g?

Što ako tužitelj u međuvremenu umre, mogu li proces nastaviti njegovi nasljednici?

Hvala znalcima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 05. 03. 2022. u 16:53, Salaš je napisao:

Zanimljiv podatak, a kakva je situacija u drugim djelovima RH, je li se što u međuvremenu promjenilo u ovih 15g?

Što ako tužitelj u međuvremenu umre, mogu li proces nastaviti njegovi nasljednici?

Hvala znalcima

Ako tužitelj umre, u ovoj situaciji, nasljednici mogu nastaviti postupak jer nije riječ o neprenosivom pravu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija