Jump to content

Može li vozač voziti tuđe vozilo u Hr


Mima 469

Preporučene objave

Vozač koji je vozio probnu vožnju po selu udario je mojeg psa,može li imati  na zapisniku tuđu adresu?ima li punomoći u takvim slučajevima?psa sam morala uspavati jer joj je pukla kralježnica,platila sam kaznu jer nije bila na lancu, u zapisniku je upisana šteta 5.000kn,nema upisane brzine ni očevid nije napravljen jer je pas u pitanju,imam li ja zaštite ikakve?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite ali ja ne razumijem što ste napisali, pa molim pojašnjenja.

Kakva tuđa adresa na zapisniku?

Kakva punomoć, od koga?

Kakve veze probna, obična ili bilo kakva druga vožnja ima s ovim?

Zašto netko nebi smio voziti tuđe vozilo, kojim je to zakonom zabranjeno ako je vlasnik nekome dopustio?

Ne znam kakvu zaštitu očekujete, ali iz onoga što ste napisali razvidno je da je došlo do prometne nesreće gdje je stradao Vaš pas, iz razloga jer isti nije bio držan pod nadzorom i za to ste dobili kaznu.

Obzirom da je u tom pogledu Vaša odgovornost utvrđena, ovdje sasvim sigurno možete očekivati da će Vas vozač oštećenog vozila tužiti ako mu ne platite kompletnu štetu, a na sudu će on sigurno dobiti, u to ne sumnjam.

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Iustitia_ZD je napisao:

 

Obzirom da je u tom pogledu Vaša odgovornost utvrđena, ovdje sasvim sigurno možete očekivati da će Vas vozač oštećenog vozila tužiti ako mu ne platite kompletnu štetu, a na sudu će on sigurno dobiti, u to ne sumnjam.

Posto sam davne 2016 imo sličnu situaciju . Gdje sam prilikom gradske vožnje pogazio psa koji je izletio na cestu jer nije bio na povodcu. I vlasnik je meni prijetio sudom i svim reko sam mu slobodno ici ću na sud nije problem, al da bude spreman na plaćanje troškova i zvao je policiju i nis policija napravila zapisnik rekli su da si je sam kriv sto nije pazio na psa .Sugeriram autorici teme da proba sve vansudski riješit i podmiri štetu na autu. Jer će je sa sudom izaći skuplje za troskove. Vozač nije kriv pošto je pas izletio na cestu pošto pas mora biti na povodcu ili ako je neko selo onda mora biti na lancu ili zaštićen da ne može na cestu.  Vozač bi bio kriv u slučaju da je on ulazio u dvorište i da je pas bio normalno na lancu a on ga je pogazio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija