Jump to content

Liječnički


Lenko999

Preporučene objave

Pozdrav

2020 godine u siječnju sam bio na izvanrednom lijecnickom pregledu radi voznje pod utjecajem alkohola i dobio sam vozacku na samo godinu dana. Sada bih trebao ići ponovno na liječnički pa me zanima da li sada slijedi obični liječnički za b kategoriju ili se rade i lab pretrage krvi. Također koja je kazna ako me policija zaustavi sa isteklom vozačkom i da li mi se vozačka može poništiti u slučaju da je dugo vremena ne produžim? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , sivko je napisao:

Sad ide isto izvanredni.Ako se ne ode na vrijeme na liječnički doći će prekršajni nalog na 1000 kn a vozačku će oduzet dok se liječnički ne obavi.

Mislim da nisi u pravu. Izvanredni je samo kad dobije zaključak od nadležne PP.

Imao je moj prijatelj istu takvu situaciju, pa je dobio v.d. na godinu dana (čl. 222 st. 5. ZSPC), a nakon toga je došao na klasični liječnički u medicinu rada (i nisu ga tražili zaključak od PU/PP)

prije 2 sati , Aki_89 je napisao:

Zar nije radi korone odgođeno do kraja epidemije, tj. mj dana od kraja epidemije svi dokumenti važe? @sivko Zašto bi bio izvanredni opet? A za kaznu neznam koilika je, 1000 kn je za isteklu vouzačku ako te zaustave valjda

odgođeno je samo radi isteka važenja vozačke, ali u vašem slučaju uz vozačku istječe i liječnički pregled, pa stoga za vas nije odgođeno. Morate u skladu čl. 197. ZSPC biti duševno i tjelesno sposobni da biste mogli upravljati vozilom, a to niste bez liječničkog pregleda.

Moje je mišljenje da u slučaju zaustavljanja ide kazna po čl. 216. ZSPC, dakle 10000-20000 kn, do 60 dana zatvora i 6 bodova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Iustitia_ZD je napisao:

Mislim da nisi u pravu. Izvanredni je samo kad dobije zaključak od nadležne PP.

Imao je moj prijatelj istu takvu situaciju, pa je dobio v.d. na godinu dana (čl. 222 st. 5. ZSPC), a nakon toga je došao na klasični liječnički u medicinu rada (i nisu ga tražili zaključak od PU/PP)

odgođeno je samo radi isteka važenja vozačke, ali u vašem slučaju uz vozačku istječe i liječnički pregled, pa stoga za vas nije odgođeno. Morate u skladu čl. 197. ZSPC biti duševno i tjelesno sposobni da biste mogli upravljati vozilom, a to niste bez liječničkog pregleda.

Moje je mišljenje da u slučaju zaustavljanja ide kazna po čl. 216. ZSPC, dakle 10000-20000 kn, do 60 dana zatvora i 6 bodova.

Sorry u pravu si ide na redovni a kazna bi trebala bit 1000 kn jer se nije podvrgnuo nadzornom pregledu (ne piše izvanrednom ni redovnom) a 216 bi bilo ako nije položio vozački.

Prije 28 minuta, Lenko999 je napisao:

Dobio sam ovo, @drot13mozes li ti dati tocan odgovor? 

Screenshot_20210213_052412_hr.apisit.u03.kp.jpg

Screenshot_20210213_052412_hr.apisit_u03_kp.thumb.jpg.62a16c2ebd3000de1f7c22e5f4e82d2f.jpg

Screenshot_20210213_052405_hr.apisit.u03.kp.jpg

Screenshot_20210213_052412_hr.apisit.u03.kp.jpg

Ako ti "redovno" istječe onda i dalje možeš vozit s tom ali samo na području RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija