Jump to content

Izracun invalidske mirovine HRVI s opca nesposobnost


papazeko12

Preporučene objave

Prije 50 minuta, prof je napisao:

Poštovani Papazeko,

jednostavno ali nedostaje nadnevak rođenja, nadnevak očekivanog umirovljenja i pvb - prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž i radi li se o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti ?

17.12.1965.

Umieovljenje sa.1.04.

Prosjecnu vrijednost boda nezmam izracunat.koji podaci su potrebni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, prof je napisao:

Poštovani Papazeko,

jednostavno ali nedostaje nadnevak rođenja, nadnevak očekivanog umirovljenja i pvb - prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž i radi li se o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti ?

 

Prije 1 minutu, papazeko12 je napisao:

17.12.1965.

Umieovljenje sa.1.04.

Prosjecnu vrijednost boda nezmam izracunat.koji podaci su potrebni

60 vojni dio 40 ostalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada je puno preciznije, ali još ne i točno, simulirao sam koristeći pvb od 0,7 to jest mala primanja tijekom ukupnog radnog staža.

Točan pvb možete dobiti samo ako koristite egrađanin, ako ga ne koristite javite se u FINU da vam dozvole pristup egrađanin. 

Papazeko Izracun mirovine.jpg

Papazeko Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, prof je napisao:

Sada je puno preciznije, ali još ne i točno, simulirao sam koristeći pvb od 0,7 to jest mala primanja tijekom ukupnog radnog staža.

Točan pvb možete dobiti samo ako koristite egrađanin, ako ga ne koristite javite se u FINU da vam dozvole pristup egrađanin. 

Papazeko Izracun mirovine.jpg

Papazeko Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 1 download

Imam e gradani ali neznam gje da trazim.Inace prosjecna placa od 1998 je cca 8000kn mjsecno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani papazeko,

nakon pristupa e građanin, kliknite na dostupne e-usluge, na trećoj stranici rada kliknite korisničke stranice HZMO, ponovite logiranje (ako kod mene nije neka pogreška) i tada ste na korisničkim stranicama HZMO.

Na zalenoj podlozi, između ostalog imate i link za informativni izračun. Na samom dnu te stranice slijedi unos podataka za informativni izračun mirovine:

- datum na koji želite izračun -------- 1.4.2021.g.

- muško (da ili ne  ???)

- vrsta mirovine:  izaberite, mirovina bez uvjeta

- mirovinski staž u RH: upišite, 25.g.01.mj.00.d.

- zatim dajte nalog:  izračunaj mirovinu

Nakon par dana imamo Vaš pvb (za ukupni radni staž), kad se ponovo ulogirate, otiđete na informativni izračun te kliknete na pregled izračuna.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , prof je napisao:

Poštovani papazeko,

nakon pristupa e građanin, kliknite na dostupne e-usluge, na trećoj stranici rada kliknite korisničke stranice HZMO, ponovite logiranje (ako kod mene nije neka pogreška) i tada ste na korisničkim stranicama HZMO.

Na zalenoj podlozi, između ostalog imate i link za informativni izračun. Na samom dnu te stranice slijedi unos podataka za informativni izračun mirovine:

- datum na koji želite izračun -------- 1.4.2021.g.

- muško (da ili ne  ???)

- vrsta mirovine:  izaberite, mirovina bez uvjeta

- mirovinski staž u RH: upišite, 25.g.01.mj.00.d.

- zatim dajte nalog:  izračunaj mirovinu

Nakon par dana imamo Vaš pvb (za ukupni radni staž), kad se ponovo ulogirate, otiđete na informativni izračun te kliknete na pregled izračuna.

Lijep pozdrav

Puno Vam hvala vrlo ste ljubazni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijednosni bodovi računaju se tako da se plaća, odnosno osnovica osiguranja podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za istu kalendarsku godinu, a za izračun uzimaju se u obzir plaće od 1970. do godine koja prethodi godini ostvarivanja prava.
Plaća ostvarena u godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu ne uzima se za utvrđivanje vrijednosnih bodova. Stoga, ako je dan priznanja prava na mirovinu 31. prosinca ili neki raniji datum u toj godini, plaća ostvarena za tu godinu kao i otpremnina neće se uzeti za izračun visine mirovine.

Ne vidim da ste napisali koju nesposobnost imate prof ili opća također jedan bitan faktor u izračunu mirovine. PVB bi vam po mom bio oko 1.200 možda čak i veći jer sam imao slična primanja, ali takve stvari ne nagađamo i najtočnije je svakako od HZMO da bi dobili dosta približni izračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Skywalker007 je napisao:

Vrijednosni bodovi računaju se tako da se plaća, odnosno osnovica osiguranja podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za istu kalendarsku godinu, a za izračun uzimaju se u obzir plaće od 1970. do godine koja prethodi godini ostvarivanja prava.
Plaća ostvarena u godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu ne uzima se za utvrđivanje vrijednosnih bodova. Stoga, ako je dan priznanja prava na mirovinu 31. prosinca ili neki raniji datum u toj godini, plaća ostvarena za tu godinu kao i otpremnina neće se uzeti za izračun visine mirovine.

Ne vidim da ste napisali koju nesposobnost imate prof ili opća također jedan bitan faktor u izračunu mirovine. PVB bi vam po mom bio oko 1.200 možda čak i veći jer sam imao slična primanja, ali takve stvari ne nagađamo i najtočnije je svakako od HZMO da bi dobili dosta približni izračun.

Radi se o opcoj nesposobnosti 60% ratni 40% ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, papazeko12 je napisao:

Radi se o opcoj nesposobnosti 60% ratni 40% ostalo.

Onda je to veća nego prof. nesp. Kad dobijete PVB onda postavite ovdje pa će vam poštovani Prof moći točnije izračunati da ne bi nagađali. I napišite točniji radni staž 22 god bez rata a rata ima  3+3 godine ako se ne varam da ste napisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, Skywalker007 je napisao:

Onda je to veća nego prof. nesp. Kad dobijete PVB onda postavite ovdje pa će vam poštovani Prof moći točnije izračunati da ne bi nagađali. I napišite točniji radni staž 22 god bez rata a rata ima  3+3 godine ako se ne varam da ste napisali.

Vezano za radni staz ste u pravu a cim dobijem napisem. Hvala i vama na trudu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , papazeko12 je napisao:

Poštovani profa

Pvb 1.83

Ukupan staž zajedno sa ratnim 26 god.

Dani u ratu 1092 dana gorbeni sektor

Poštovani papazeko,

prema Vašim podacima i uz stari avm (novi je od 01.01.2021.g. veći za cca 0,54 %) izgleda ovako:

papazeko 2 Izracun mirovine.jpg

Papazeko 2 Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani papazeko,

koristite e građanin, što Vam je bio problem pri ulasku na stranice HZMO a posebno na korisničke stranice HZMO radi davanja naloga za informativni izračun mirovine (bez uvjeta).

Možda Vaše iskustvo malo pomogne drugim korisnicima Legalisa u rješavanju ENIGME zvane izračun mirovine sa korisničkih stranica HZMO.

Unaprijed zahvaljujem, lijep pozdrav.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, prof je napisao:

Poštovani papazeko,

koristite e građanin, što Vam je bio problem pri ulasku na stranice HZMO a posebno na korisničke stranice HZMO radi davanja naloga za informativni izračun mirovine (bez uvjeta).

Možda Vaše iskustvo malo pomogne drugim korisnicima Legalisa u rješavanju ENIGME zvane izračun mirovine sa korisničkih stranica HZMO.

Unaprijed zahvaljujem, lijep pozdrav.

Izracun pvb dobio sam u roku od dva dana. Drzao sam se vasih preciznih uputa koje ste naveli u predhodnim odgovorima i to je to.

Vrlo jednostavno iako sam mislio da je zeznuto

 Dakle pvb se dobije drzeci se vasih uputa korak po korak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Poštovanje svima na forumu.

Imam par pitanja sa kojima se borim godinama.

Hrvatski sam branitelj ,dragovoljac,RVI 40% za stalno.

Moj problem je taj što sam 1991 bio redoviti student i kao dragovoljac otišao u ratu 6.mjesecu 1991 (Rakitje) promjenio razne postrojbe 

Prošao cijeli rat i umirovljen kao DVO (nadnarednik) 2006.,radi psihickih problema 

Broj dana u borbenom sektoru  cca 1800 dana

Od 2004 se liječim po psihijatrijskim ustanovama Dubrava cijelo vrijeme ,kad je počelo sa koronom prešao u kbc zagreb (pregledi svakih par mjeseci uredno se stanje pogoršava) zadnja kontrola prije mjesec dana

Komisija mi je u mirovinskom dala opću 100 % u vezi rata ,da bi Ministarstvo branitelja spustilo na opca 50/50 %

Bio na obnovama postupka par puta uvijek je bilo rečeno u mirovinskom da su oni dali koliko su mislili maximalno  i nisu slali dalje na reviziju u Ministarstvo branitelja.

Liječim se i dalje sam u tome zbog svoje djece i sebe .

Da prije rata nemam ni jedan dan staza kao što sam rekao bio sam redovni student.

Pitanje ?

Dali i dalje da se borim sa vjetrenjaćama  ili je to to ili postoji neko nešto kome da se obratim 

Hvala svima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija