Jump to content

Naslijeđeni d.o.o. - promjena vlasništva te prodaja/likvidacija/poklanjanje istog


dvadeset_dvadesetprva

Preporučene objave

Pozdrav svima,

supruga je, skupa s svoje dvije sestre, naslijedila d.o.o. Navedenu kompaniju su naslijedile u jednakim dijelovima odnosno u trećinama. S tom kompanijom niti jedna od njih ne želi imati veze.

Prema informacijama koje imamo tvrtka nije imala prometa po računu u 2020, godišnji za 2020 biti će gotov tokom ožujka, a jedini dug kojeg znamo je prema HGK u iznosu od 504HRK.

Moja pitanja su:

- da li je potrebno promjeniti vlasništvo pa onda krenuti u prodaju/likvidaciju/poklanjanje te kako odraditi promjenu? Jedna od nasljednica živi u Njemačkoj, a putovanje u ovom trenutku nije moguće. 

- što je najjednostavnije učiniti da se navedene kompanije riješe? Da li je to prodaja, ubrzana likvidacija ili poklanjanje?

Cilj je naravno da rješenje tog problema bude čim jeftinije za nasljednice. 

 

Hvala svima na čitanju.

 

P.S. Ukoliko je na krivom podforumu molim modove da premjeste :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Miljko je napisao:

Najjeftinije za vas bi bilo prodati ili pokloniti firmu nekome (jer u tom slučaju nema troška predaje dokumentacije na TS što može biti jako veliki trošak).

 

Hvala na odgovoru. To su nam bile najdraže opcije :)

Znate li moramo li odraditi promjenu vlasništva na nasljednice pa onda na novu osobu ili možemo predati sve papire (godišnji, dugovanja itd) te samo prebaciti firmu na novu osobu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , dvadeset_dvadesetprva je napisao:

Hvala na odgovoru. To su nam bile najdraže opcije :)

Znate li moramo li odraditi promjenu vlasništva na nasljednice pa onda na novu osobu ili možemo predati sve papire (godišnji, dugovanja itd) te samo prebaciti firmu na novu osobu?

Naj brži i jednostavniji postupak je slijedeći : 
Pretpostavljam, da su one već upisane u sudskom registru kao 3 nove - Suvlasnice. ?
Kad nađete zainteresiranog Kupca, javni bilježnik će odraditi prijenos poslovnih udjela, imenovat če se nova odgovorna osoba - direktor - i novo sjedište firme.
S time, da če Sestra koja je u Njemačkoj, kod notara ovjeriti Punomoć jednoj od Sestara u HR, sljedečeg sadržaja : 
Opunomoćujem moju Sestru xxxxxxxxx - osnovni podaci, - da u moje Ime može potpisati Prijenos mog 
Poslovnog Udjela u Firmi - xxxxxxxxxxxx - osnovni podaci + OIB i Matični broj - na Osobu koju ona Osobno izabere. Za svoj poslovni udio od svoje Sestre ni ti od budućeg Vlasnika ne potražujem nikakav financijski iznos.
---------------------------------------------
Javite mi se, u moj pretinac privatne pošte, sa nekim svojim kontaktom - i.mejlom,
jer Vam možda mogu pomoči, kod pronalaženja novog vlasnika.
Poz.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija