Jump to content

Naplata pregleda u privatnoj klinici - legalno ili ne?


7thUser

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

danas sam bio u jednoj privatnoj klinici jer sam dogovorio termin za pregled jedne ozlijede. To je bio prvi pregled. Nakon 10-15 minuta pregleda naplaćeno mi je 350,00 HRK za pregled na kojem se nije doslovno ništa dogodilo osim što je doktor pregledavao mobilnost zglobova. Nisam bio prijavljen za nikakav tretman niti mi je rečeno da se pregled naplaćuje. Na njihovo stranici također ne piše da se pregled naplaćuje niti u klinici postoji bilo kakav cjenik. Doktor koji me primio također nije niti spomenuo naplatu pregleda dok nismo završili.

 

Dakle, naplaćeno mi je 350,00 HRK na prepad, kako bi se reklo, bez ikakvog napominjanja da se išta plaća, bez upozorenja, cjenika, bilo čega. Platio sam jedino iz razloga što sam uzeo u obzir da možda ja nisam vidio cjenik na web stranici pa se naravno nisam hito svađati. Pri povratku doma provjerio sam činjenice pa sam skužio ipak da je bilo krajnje neprofesionalno sa njihove strane jer mi je naplaćena poprilična cifra za doslovno nikakvu uslugu, bez da je rečeno da se usluga naplaćuje.

 

Račun imam. Da li je ovakvo nešto legalno?

 

Hvala unaprijed.

uređeno: od 7thUser
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Jeste ih zatražili cjenik?

Nisam, jer se radilo samo o pregledu (prvi pregled). Nisam bio naručen za nikakav tretman, te nisam mislio da će mi biti naplaćeno 350 HRK. Cjenika također nema nigdje na njihovom webu niti se spominje plaćanje.

 

prije 1 sat, G-man je napisao:

Je li pregled učinjen na temelju uputnice HZZO-a?

Jer ukoliko nije, nijedna privatna poliklinika ne radi besplatno.

Nije, ne.

 

Svjestan sam da ne rade besplatno, no nisu ništa ni uradili osim bazičnog pregleda, i malo je čudno da mi to naplate 350 HRK, bez ikakvog upozorenja ili napominjanja. Krajnje neprofesionalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija