Jump to content

Dosmrtni ugovor


Kokodrk1984

Preporučene objave

Moj svekar i svekva su napravili dosmrtni ugovor.

Svekrva je bila davateljica uzdrzavanja i u jednu cesticu se odmah uknjizila ostalo stoji klauza u casu smrti primatrlja uzdrzavanja sve pokretno i nepokretno u njegvom vlasnistu ide davateljici medutim ako davateljica uzdrzavanja prva umre sva prava i obaveze idu na zajednickog sina (mojeg suruga)

Medutim tako je i bilo svekrva je umrla prva prije 5 godina na njezinoj ostavini su bili moj suprug i primatelj uzdrzavanja tj.njegov otac no nije uopce bilo rijeci o tome ugovoru.

Sada nakon 5 g.umro je otac,moj suprug je kod maticnog ureda kod prijave smrti unjel u zapisnik taj ugovor jer jr on treca strana

Sad cekamo ostavinu ...pitanje dali taj ugovor ce vrijedit??? i dali ce ponjemu sve moj suprug nasljediti ili ugovor ne vrijedi????..jeli otac jos ima 3 sina iz prvog braka ..tj.polubracu 

Hvala

uređeno: od Kokodrk1984
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Kokodrk1984 je promijenio naziv u Dosmrtni ugovor
, Kokodrk1984 je napisao:

dali taj ugovor ce vrijedit??

U ostavinskom postupku iza umrle majke kao davateljice uzdržavanja je trebalo raspraviti i po pitanju ugovora, te utvrditi da je sin kao nasljednik prihvatio prava i obveze koje je do smrti imala majka glede predmetnog ugovora. 

 

, Kokodrk1984 je napisao:

dali ce ponjemu sve moj suprug nasljediti ili ugovor ne vrijedi

Pitanje je kako će se po pitanju citiranog postaviti ostali nasljednici, odnosno da li će isticati prigovor, a što bi rezultiralo prekidom postupka i upućivanjem u parnicu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

U ostavinskom postupku iza umrle majke kao davateljice uzdržavanja je trebalo raspraviti i po pitanju ugovora, te utvrditi da je sin kao nasljednik prihvatio prava i obveze koje je do smrti imala majka glede predmetnog ugovora. 

 

Pitanje je kako će se po pitanju citiranog postaviti ostali nasljednici, odnosno da li će isticati prigovor, a što bi rezultiralo prekidom postupka i upućivanjem u parnicu. 

Ne shvacam???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija