Jump to content

ODLAZAK U MIROVINU


Sailor1

Preporučene objave

prije 3 sati , Sailor1 je napisao:

Namjera mi je otići u prijevremenu mirovinu za koju ispunjavam uvjete . Nakon što dam otkaz u tvrtki koja su moja prava u svezi otpremnine ?

 

hvala

Kao sto vam je napisao postovani prof, ovisi sta vam pise u "kolektivnom ugovoru" i "pravilniku o radu", ali najcesce ako vi date otkaz obicno nema ni otpremnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , prof je napisao:

Poštovani Sailor,

sve ovisi o pravilnicima u vašoj firmi, koji reguliraju pravo na otpremninu.

- jeste li pomorac ?

- koristite li e građanin ?

Poštovani , nisam pomorac ... koristim e-građanin . Mislio sam da je davanje otkaza radi odlaska u mirovinu opravdan razlog za prekid radnog odnosa i ne nosi sobom negativne posljedice .

 

hvala na odgovoru

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Sailor,

jeste li probali izračunati iznos prijevremene starosne mirovine na stranicama HZMO na e građanin za 23 g. mirovinskog staža u RH ?

Prekid radnog odnosa na osobni zahtjev je normalna stvar ali onda ne ide otpremnina.

Otpremnina ide za prekid radnog odnosa radi odlaska u mirovinu ali nije mi poznat njen iznos u vašoj firmi.

Možda ipak ima nekih kombinacija, sve ovisi o vašim trenutnim primanjima, iznosu prijevremene mirovine za 23 g. rada u RH i kad želite započeti rad u Italiji ??

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Sailor1 je napisao:

Htio bih prekid radnog odnosa radi odlaska u mirovinu ali uz otpremninu jer smatram da me pripada i jer sam korektno odradio svoj posao . 

Poštovani Sailor,

poznajem stotine ljudi koji su korektno odradili svoj posao a prilikom prekida radnog odnosa radi odlaska u mirovinu dobili 9.500 kn otpremnine.

Mislite li na taj iznos otpremnine ili na iznos otpremnine prilikom odlaska iz HT i Elektre kad je iznos otpremnine dosezao i do 300.000 kn ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , prof je napisao:

Poštovani Sailor,

poznajem stotine ljudi koji su korektno odradili svoj posao a prilikom prekida radnog odnosa radi odlaska u mirovinu dobili 9.500 kn otpremnine.

Mislite li na taj iznos otpremnine ili na iznos otpremnine prilikom odlaska iz HT i Elektre kad je iznos otpremnine dosezao i do 300.000 kn ?

Blago vama kad poznajete tako puno ljudi...cestitam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani, zaposlen sam na neodređeno radno vrijeme u jednoj  firmi. Zdrav sam i sposoban za daljnji rad. Ove godine ću napuniti 65 godina starosti i 39 godina radnog staža. Želja mi je da radim još 2 godine, tj. do svoje 67. godine starosti, jer se užasno bojim kao ću živjeti od male mirovine. Dali me moj poslodavac može prisilno potjerati ove godine u mirovinu?

Hvala unaprijed! 

Ivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost po sadasnjem ZOR-u da,  mozete nastaviti raditi samo ako vas poslodavac treba i ne otkaze vam ugovor o radu, ili ako se dogovorite sa poslodavcem da otidjete u mirovinu a on odmah promjeni ugovor o radu na rad 4 sata dnevno pa vi normalno nastavite raditi, primate mirovinu i placu.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija