Jump to content

dozivotni ugovor o izdrzavanju


makem

Preporučene objave

moj brat je krijuci od mene potpisao sa ocem Ugovor o dozivotnom izdrzavanju.Kada sam to otkrila dobila sam stan od brata (njegovo vlasnistvo)u zamjenu za dio porodicne kuce koja je meni pripadala.

Odrekla sam se veceg dijela kuce i okucnice svojom voljom i pismeno jer je to bio uvjet da bar nesto dobijem.

u medjuvremenu sam saznala za neku zemlju koja je porodicno naslijedje a vracena je zakonom prvogitnim vlasnicima-mom ocu.

Dali ugovor o dozivotnom izdrzavanju obughvata i naknadnu zemlju koja je posjedovao moj otac(radi se o vecoj kolicini) i dali imam pravo na tu zemlju,tj na poroodicno naslijedje-djedovinu ...........marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem Anu, NEMATE pravo na nužni dio ako postoji Ugovor o doživotnom uzdržavanju za određenu nekretninu, jer takav ugovor isključuje zakonski,nužni dio....zato i postoje takvi ugovori! Ali vjerojatno tim ugovorom nisu uključili tu zemlju jer su naknadno za nju saznali, to moižete lako provjeriti, mislim kad tad ćete saznati da li je i ona obuhvaćena Ugovorom o doživ. ili je sklopljen novi ugovor koji ju uključuje. Mislim da vam je najbolje pritajiti se, pa kad se jednom bude dijelila imovina zatražiti svoj dio, osim ako ne mislite da vam je otac misli ostaviti (mislim dio koji vas pripada).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako islite pritajiti se, ako je sklopljen novi stetan ugovor po mene....

napominjem da otac stanuje sprat iznad brata i da je star.

Ja oca pomazem a ne brat.Ali brat je halapljiv i los covjek.

Ja imam djecu-cerke, ali njegov sin ima isto prezime koje porodici produzava nastavak postojanja.

agent je napisao:

Potpisujem Anu, NEMATE pravo na nužni dio ako postoji Ugovor o doživotnom uzdržavanju za određenu nekretninu, jer takav ugovor isključuje zakonski,nužni dio....zato i postoje takvi ugovori! Ali vjerojatno tim ugovorom nisu uključili tu zemlju jer su naknadno za nju saznali, to moižete lako provjeriti, mislim kad tad ćete saznati da li je i ona obuhvaćena Ugovorom o doživ. ili je sklopljen novi ugovor koji ju uključuje. Mislim da vam je najbolje pritajiti se, pa kad se jednom bude dijelila imovina zatražiti svoj dio, osim ako ne mislite da vam je otac misli ostaviti (mislim dio koji vas pripada).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ta konkretna zemlja nije obuhvaćena ugovorom o doživotnom uzdržavanju Vi imate pravo na dio (pod pretpostavkom da otac više nije živ). Dakle, ako je otac umro a ta naknadna imovina nije obuhvaćena Vi imate pravo na zakonski dio. Ukoliko je otac živ, može sklopiti novi ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju u kojem slučaju gubite sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija