Jump to content

Preliminarni test na lijekove i drogu


Slavonka 48

Preporučene objave

Poz. Prilikom rutinske kontrole prometa priznata konzumacija marihuane. Prihvaćen test, koji je bio pozitivan, i prihvaćeni rezultati testa, a odbijena analiza u zdravrsvenoj ustanovi.... I sada me terete po čl. 282. Odbijanje podudaranja mehaničkog pregleda,a ne za počinjeni prekršaj.

Pitanje: Moram li po Zakonu obavezno i na liječnički pregled ili imam mogućnost izbora.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, sivko je napisao:

Po stavku 3 da.Ali te ne mogu istovremeno i po čl.199.

Ok. Da pojasnim pobliže. Mladi vozač je u pitanju koji se nije protivio testiranjima i rezultatima testiranja. Imao je  0,17 g alkohola i za to dobio kaznu na licu mjesta po čl. 199, a za ovo drugo u istom trenutku  obavijest o počinjenom prekršaju po čl. 282. St. 9

 

Na zapisniku stoji da je upozoren da čini prekršaj iz čl. 282.  bez stavka

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma da. Sve je to tako. Da je nepromišljen, nepromišljen je.  Ali učinjenim prekršajima dobiva sve ukupno 9 negativnih bodova. Meni zanima kolike su mu šanse da sud odluči da nije kriv za na navedeni prekršaj. 

naime, prilikom redovne kontrole odmah je priznao što je konzumirao, pivo u gradu i nekoliko dana prije joint.  Da je znao šutiti, svakako bi dobio kaznu za odbijanje, samo bi u tom slučaju bilo 6 negativih bodova, a ne kumulativno 9.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija