Jump to content

Javna kanalizacija na privatnoj parceli


bruno874

Preporučene objave

Nedavno sam saznao da mojom građevinskom parcelom prolazi podzemni kanal javne kanalizacije. Kanal prolazi cijelom dužinom moje parcele ispod zemlje - nije vidljiv, a šahtovi su na susjednim česticama (koje nisu moje).
 
Ja za kanal nisam dao ikakvu suglasnost.  U zemljišnim knjigama i katastru nije upisano pravo služnosti, a kanal ne postoji ni u Katastru infrastrukture.
 
Za kanal ne bih ni saznao da nisam tražio Uvjete za gradnju novog objekta, kada me Kanalizacija obavijestila o postojanju kanala.
 
Kanal je u uporabi i Kanalizacija ne dopušta gradnju u njegovoj blizini, što zbog položaja kanala i oblika čestice onemogućuje gradnju na čestici općenito.
 
Ima li ga Kanalizacija pravo koristiti, održavati ili rekonstruirati bez prava služnosti ili moje suglasnosti? 
 
Imam li ja pravo tražiti njegovo uklanjanje o trošku Kanalizacije? Kako?
 
Neslužbeno su mi u Kanalizaciji rekli da je kanal tamo od 1970-ih. 
 
Parcelu sam naslijedio, vlasnici parcele iz tog vremena su odavno mrtvi, a koliko znam, nisu dali nikakvu suglasnost. Kako neslužbeno kažu u Vodovodu, "tada država nije ni pitala za suglasnost nego te mogla poslati na Goli otok".
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija