Jump to content

Vanbračna zajednica


Pitanje36

Preporučene objave

Molim odgovore na slijedeća pitanja. Ako je došlo do razvoda braka no bivši suprug ne želi napustiti stan (na adresi kojega već godinama nije prijavljen) u kojem živi bivša supruga (koja je jedini vlasnik stana) sa djecom jesu li oni tada u vanbračnoj zajednici? Koji su elementi za postojanje vanbračne zajednice? Kada ona nastaje i kada se prekida? Smije li vlasnica stana jednostavno promijeniti bravu? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 01. 06. 2021. at 11:39, Borbena7 je napisao:

Za postojanje izvanbračne zajednice muškarca i žene nije od odlučnog značaja činjenica da žive na istoj adresi, barem je tako sudska praksa pokazala. Na koji način ste stekli vlasništvo i s kojim obrazloženjem gospodin ne želi napustiti stan?

Stan su mi darovali moji roditelji. Gospodin kaže da u njemu žive zajednička djeca te da se u njemu nalaze neke njegove osobne stvari (odjeća i slično). Mislim da je najjednostavnije gospodina upozoriti da ću za 2-3 dana promijeniti bravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Imate li Vi kakvu odluku suda vezano za prebivalište djece, te za susrete i viđanja oca s djecom? Možete mu dati primjereni rok za iseljenje i ispražnjenje svojih stvari. 

Sud je donio jasnu odluku o prebivalištu djece, susretima i viđanjima oca s djecom i iznosu alimentacije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, Pitanje36 je napisao:

Sud je donio jasnu odluku o prebivalištu djece, susretima i viđanjima oca s djecom

A Vi se ovoga ne pridržavate, jer on živi na istoj adresi s djecom.

prije 16 sati , Pitanje36 je napisao:

Mislim da je najjednostavnije gospodina upozoriti da ću za 2-3 dana promijeniti bravu.

Na svom vlasništvu možete mijenjati bravu, a ključ dajete kome želite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija