Jump to content

Molim pomoc


Lilicrazy113

Preporučene objave

Moja situacija je malo komplicirana pa cu morat malo vise napisat...trudit cu se sto krace.Dakle kao malu bebu roditelji su me tj majka odnjeli u Srbiju kod ocevih roditelja...iz De gdje su oni zivjeli.Tamo sam odrasla i na zalost ostala sa 16 i 19 god bez bake i djeda....od tada do 24 godine sam se sama borila za sebe i koru kruha prezivjela svast i radila skroz.Sa obzirom na zivot zdravlje mi je vec tada bilo naruseno...i emotivno i fizicki...Sa 16 god dolazim u Hr u posjet majci i ocuhu koji bas tada imaju malu bebu polusestru...ocuh dobar covjek zeli da ostanem ...sa majkom od djetinstva losi odnosi vidjanje kad sam imala 2 god pa 8 pa 10 pa 16....uvijek batine agresija zbog oca kojeg je krivila za svoje bolesti...inace uvijek bolesna a nigdje nekih nalaza losiiih sve ono u nekoj normali....Sa 24 god me zove da dodjem obecava posao itd itd itd....ocuh je umro u medjuvremenu....ona zivi sa drugim covjekom jer polusestra je 8 god a majka ne radi i mirovina im nije dovoljna.Ok dolazim....jer trazim spas izlaz...posao....medjutim docekuje me nesto tipa onaaa je mislila bit cemo prijateljice...i nek ja cuvam sestru u kuci od pokojnog ocuha ona je kod tog novog covjeka...Moje naruseno zdravlje se sam pogorsava....od silnih obecanja za posao ..nalaze mi posao u Duhanu...tko je to radio zna sto je od sadnje kopanja branja i hala....sve odradjujem jer nemam izbor.Nalazim si sama posao na moru i odlazim....godinama radim na moru od Dalmacije do Istre...kupujem poklone dajem novce.....Da bi ona rekla dat ce mi komad zemlje gdje je bila neka stara rusevina zgrada i svinjci da si napravim stan.....Pristajem jer nemam nist i mislim radim moram mislit na buducnost.Radovi pocinju a da ja i nisam tu...radiiim u Istri samoo sve placam do zadnje lipe sama....govorim tada necemo pocinjat rad dok papiri nisu rijeseni...na sto mi ona govori da je ona sve rijesila.Ok....kuca je do krova vec tu 7×8 s potkrovljem....Dolazim na godisnji...upoznajem covjeka sa kojim pocinhem zivjet....dovrsavamo kucu radja mi se sin...i useljavamo....Kuca nije papirnato rijesena ni legaluzirana stoooo sam izricito trazila da se prvo rijesi...zovemo inspektoricu 30000kn....mi to tafa nemamo....cekamooo....Dolaze olaksice za legalizacuju ..posudimo novac i rijesimo sve osim struje vode i geodeta a i prijepisa ...tj ja nigdjeeeee nemaaaam nist.....Takodjer je rekla od kuce pa iza nase a naprijed kuca i dvoriste sesta i ona...Sestra godinama nije tu skoluje se fax i radi 2 puta Zg 1 put Pula London 10 vrsta poslova i odjednom Vt i vraca se kuci njihovoj ...Svih 16 godina mi kosimo dvorista koja nisuuu nasa...sve je njeno.....I sada (sto je i meni uredu i volim)odvojili smo vodu jos moramo struju(ona i nakon tog trosi moju vodu a ona je trazila da odvojim)Ja sam prije svega toga od nje trazila da dio koji bih ja nasljedila daruje mojim sinovima koji su 8 i 13 godina jer sam povrh svega i blokirana zbog propalog obrta od mog muza....Jooooooj...mogu da pisem do sutra.Moje pitanje je kakva su moja prava sa obzirom da sam kucu jaaa napravila i zivim u njoj vec 16 godina .....a nigdje osim legalizacije ne pise da je nest moje....Smije li ona mene isterat iz kuce.....imam li ja prava na ulaz jer je zajednicki......Jesam ja radila i gradila godinama da me sad netko moze izbacit i maltretirat....Inace imam i MS ..i svasta...ali to ne smeta da uvijek budem dezurna vreca za boxanje.Ispala sam glupa i naivna.....jer ja tak nebih ni susjedi radila a ne svom djetetu....ponekad mislim i osjecam kao da me mrzi i u meni gleda mog pokojnog oca koji joj kao unistio zivot......Mene zanimaju moja prava kao osobe koja je sagradila i legalizirala objekt???Hvala i sorry....Tko procita sve ovo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija