Jump to content

Odlazak u mirovinu


psiho2019

Preporučene objave

Poštovani ,imam i ja nedoumica. Rođena 5.12.1956. U mirovinu bih išla punu starosnu ali ne znam isto sa kojim datumom najbolje a da mi i ova godina uđe u prosjek i u staž. Poslodavac se nećka da li bi produžio još 25 dana rad pa da to ostvarim. Zanima me ,ako mi ne udovolje ,sa kojim datumom bi se trebala prijaviti kod nekog privatnika ,na određeno a da mi ne propadne godina i staža i prosjeka ,te pravo na otpremninu. Sad imam 37 g staža. Toplo zahvaljujem i molim odgovor na mail.. tu se slabo snalazim..  Da, u prvom sam stupu cijelo vrijeme. Lp Cv 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana psiho,

zbog povoljnijeg polaznog faktora ZOMO prilikom umirovljenja 06.12.2021.g. mirovina vam je povoljnija nego ako molite poslodavca da radite do 31.12.2021.g. a u mirovinu idete 01.01.2022.g.

Prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž je izmišljen ali ispravno prikazuje odnos starosnih mirovina ako se umirovite 06.12.2021.g. ili 01.01.2022.g.

Ništa ne molite svog poslodavca ili nekog drugog privatnika.

06.12.2021. Izracun mirovine.jpg

01.01.2022. Izracun mirovine.jpg

psiho starosne mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana psiho, za vas bi bilo financijski isplativije kad bi u mirovinu otišli na datum 06.11.2021.god. jer bi dobili dodatak na mirovinu za duži rad od potrebnih 62 godine I 9 mjeseci u 2021 god. za starosnu mirovinu po prijelaznom periodu za žene.

Za tih 26 mjeseci kod izračuna mirovine taj iznos bi vam se uvecao za 8,,84%.

Znači ako bi vam izracun mirovine iznosio cca 3500 kn, na to bi dobili dodatak za duži rad (8,84%) od cca 310 kn dozivotno, što nije baš mali iznos...

Ako prije umirovljenja ispunite uvjet 65 godina života, gubite pravo na taj dodatak i na taj dodatni iznos od cca 310 kn dozivotno....

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , malicovjek je napisao:

Poštovana psiho, za vas bi bilo financijski isplativije kad bi u mirovinu otišli na datum 06.11.2021.god. jer bi dobili dodatak na mirovinu za duži rad od potrebnih 62 godine I 9 mjeseci u 2021 god. za starosnu mirovinu po prijelaznom periodu za žene.

Za tih 26 mjeseci kod izračuna mirovine taj iznos bi vam se uvecao za 8,,84%.

Znači ako bi vam izracun mirovine iznosio cca 3500 kn, na to bi dobili dodatak za duži rad (8,84%) od cca 310 kn dozivotno, što nije baš mali iznos...

Ako prije umirovljenja ispunite uvjet 65 godina života, gubite pravo na taj dodatak i na taj dodatni iznos od cca 310 kn dozivotno....

Poštovani malicovjek, potpuni promašaj,

molim vas bez širenja krivih informacija, to što vi pišete prestalo je prije 3 - 4 godine i nema veze sa ovom vrstom starosne mirovine za žene.

Zašto za korisnicu mirovine nije bolji dodatak na osnovnu mirovinu od 9,18 % za 27 mjeseci od 8,84 % za 26 mjeseci u prijelaznom razdoblju za žene ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , psiho2019 je napisao:

Pokušavam staviti taj datum u izračun HZMO ne da ga.  Da li ste sigurni u to, išla bih tad sa 6.11.  To je do sada najbolje i ovo gore od prof. 

Probajte napisati 05.12.2021.g. u zahtjev za informativni izračun mirovine u HZMO i onda se nadam da je sve u redu. Poštovana psiho, nema potrebe gubitka 1 mjeseca uvećanja mirovine za 0,34 % kako predlaže poštovani malicovjek.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof,

Molim Vas koji datum bi bio najpovoljniji za mirovinu moje supruge. Rođena je 28.07.1962. Uplaćivan je II mirovinski stup. 01.08.2021. imati će 40 godina radnog staža  + 1 godinu za dvoje djece, dakle 41 godinu radnog staža. PVB JE 0,7177. S obzirom da posjedujemo vjerodajnicu niske sigurnosti (e-pass), istom se više ne može zatražiti izračun mirovine preko e-građanin. Dali bi bilo dobro sačekati 60 godina starosti i 01.08.2022. (tada bi bilo ukupno 62 godine staža. Jasno mi je da će dobiti minimalnu mirovinu. Molim Vas za mišljenje

Pozdrav, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, uvjet za "starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika", steci će tek kad navrsi 41 godinu efektivnog radnog staža, što znači 01.08. 2022.god. ili koji dan kasnije, onda može podnijeti zahtjev za  mirovinu, takva mirovina se ne penalizira-umanjuje.

Prema napisanom PVB-u dobiti će najnižu mirovinu u iznosu od cca 2930 kn, jer bi njena izračunata  mirovina iznosila cca 2100 kn.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , scvrtil6 je napisao:

Poštovani prof,

Molim Vas koji datum bi bio najpovoljniji za mirovinu moje supruge. Rođena je 28.07.1962. Uplaćivan je II mirovinski stup. 01.08.2021. imati će 40 godina radnog staža  + 1 godinu za dvoje djece, dakle 41 godinu radnog staža. PVB JE 0,7177. S obzirom da posjedujemo vjerodajnicu niske sigurnosti (e-pass), istom se više ne može zatražiti izračun mirovine preko e-građanin. Dali bi bilo dobro sačekati 60 godina starosti i 01.08.2022. (tada bi bilo ukupno 62 godine staža. Jasno mi je da će dobiti minimalnu mirovinu. Molim Vas za mišljenje

Pozdrav, hvala

Poštovani scvrtil,

prvi nadnevak za umirovljenje u starosnu mirovinu za vašu suprugu je tek 28.07.2022.g., tada bi imala pravo na prvo priznavanje minimalne starosne mirovine za 42 g. mirovinskog staža (od toga minimum 41 g. efektivnog radnog staža) u iznosu od 2.932,02 kn. 

Uz rad do 65-tog rođendana minimalna starosna mirovina bi joj iznosila 3.281,07 kn uz sadašnji iznos AVM.

Zaboravite na mirovinu iz II mirovinskog stupa.

2022.g. Izračun mirovine.jpg

2027.g. Izračun mirovine.jpg

Supruga scvrtil starosne mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija