Jump to content

građevina na dvije čestice


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam česticu na kojoj se nalazi dio bespravne građevine (oko 10 m2 podruma) sagrađene na susjednoj čestici. Tu ću graditi kuću (na ostatku zemlje) pa me zanima, da li ja mogu snositi kakve posljedice s obzirom na taj dio bespravne gradnje, uz napomenu da meni taj komad podruma ne smeta, radi se o obitelji. Znam da se na tom podrumu ništa ne može graditi, a u trenutku gradnje podruma nisu se gledale granice terena jer je sve bio isti vlasnik. Da li ja mogu dobiti kaznu za bespravnu gradnju u slučaju kontrole, bez obzira što nisam vlasnik tog podruma? Dakle podrum je sastavni dio kuće na susjednoj čestici, i u moju prelazi 10 m2 od ukupno 40 m2 samog podruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li to znači da će to biti dvojni objekat?

Budući da ćete graditi kuću, pretpostavljam sa građevnom dozvolom ,takvo stanje neće moći ostati.

Ili taj dio zemlje poklonite i gradite sa čistom česticom, ako imate dosta zemljišta i ako neće biti dvojni objekt.

A kaznu za gradnju bez dozvole snosi investitor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

parcela je 700 m2, nova kuća će se graditi 3 m od granice, po postojećoj dozvoli. Podrum na toj strani ulazi u parcelu 1,5 m dakle kraj podruma je 1,5 m od nove kuće. naknadno će se tražiti dozvola za nadogradnju u visinu pa me zapravo zanima hoće li taj podrum izazvati kakve probleme prilikom izdavanja dozvole za nadogradnju. Pokloniti taj dio ne mogu baš zbog toga jer dozvola već postoji, sa određenim kotama kuće. A i stara kuća kojoj pripada podrum je na 3 m od granice, dakle između stare i nove će biti 6 m, izuzev postojanja tog podruma, koji eto nama ne smeta, ali ne znam hoće li smetati komisiji kad izađu na teren vidjeti je li počela izgradnja prije izdavanja dozvole za nadogradnju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nejasno je da netko može ulaziti u vašu parcelu 1,5m i to još otvoreno, u objektu.

Ne vjerujem da ćete dobiti dozvolu za nadogradnju koja će biti na međi osim, ponavljam, ako neće biti dvojni objekat Na tu pomisao daje mi Vaš naputak da tražite na tom dijelu dodatnu građevinu.

Ali razmislite o posljedicama da dozvolite takav pristup, možda je sada sve u redu, a sutra?

Raščistite tu situaciju biti će bolje za obje strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija