Jump to content

Privremeni boravak u vlastitom apartmanu


reqField

Preporučene objave

Čitao sam o uvjetima za dobijanje privremenog boravka na godinu dana u RH za državljane trećih zemalja (konkretno BiH) i primijetio sam da je potrebno imati ispravne putne dokumente, dokaz o postojanju sredstava za izdržavanje, zdravstveno osiguranje, nekažnjavanje itd itd. To sve zadovoljavam, međutim jedna stvar na listi mi nije jasna,  a to je postojanje svrhe privremenog boravka.

Student sam u BiH, ali roditelji imaju kuću na moru i jednostavno svrha mi je da želim boraviti u sopstvenoj kući duži vremenski period od onog kratkotrajnog boravka (90 dana unutar 180 dana). Dokazati sredstva za izdržavanje i sve ostalo mogu, samo mi je svrha nejasna. Navedene su neke svrhe kao što je spajanje obitelji, rad i školovanje ali se to ne odnosi na mene. Doduše, piše da su u redu i neke "druge svrhe". Što mislite, da li bi se prihvatilo kao "druga svrha" da jednostavno želim u svojoj nekretnini boraviti duži period? Ovo mi je bitno i zbog potencijalnog hrvatskog državljanstva, koje se može dobiti nakon više godina privremenog i stalnog boravka.

A i svakako planiram preseliti eventualno u RH, samo mi je nejasno zar moram studirati, raditi, biti "istraživač" ili imati tu neku konkretnu svrhu u RH da bih u svome boravio na recimo 100 dana od 180?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Privremeni boravak u vlastitom apartmanu
prije 7 sati , sivko je napisao:

Možeš odmah zaboraviti stalni boravak i državljanstvo jer je uvjet neprekinuti privremeni boravak.

A privremeni za 100 dana možeš tražit a upitno je odobrenje.Kada daš zahtjev za njega dok odobre/ne odobre možeš slobodno boraviti u RH.

Pa boravio bih neprekinuto?

Tipa, mjesec dana boravim, pa ne boravim 2-3 dana. Ne smije se nikako izaći iz države kada dobiješ privremeni boravak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
prije 22 sati , neksi5 je napisao:

državljanin 3. zemlje (SAD) može slobodno više puta napuštati RH i vraćati se u RH za vrijeme onih 90 dana? uz to, čovjek čeka da mu se odluči o zahtjevu za privremeni boravak radi istraživanja (koji će najvjerojatnije biti odbijen).

 

hvala unaprijed za info.

@sivko znate li mozda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija