Jump to content

prava za osobu s demencijom


Tina Pelic

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet za postupanje vezano za osobu sa staračkom demencijom. Majka mi je oboljela i trenutno se nalazi u bolnici u Popovači. Psihijatrica koja ju je primila ne želi ju otpustiti kući na svoju odgovornost, jer tvrdi da je u teškom psihofizičkom stanju pa će ju iz bolnice otpustiti samo ako za nju imamo adekvatan smještaj, što znači dom. Raspitala sam se za takav smještaj, koji bi stajao oko 3000 kn, a s obzirom da njena mirovina iznosi oko 2400 išla sam u Centar za socijalnu skrb da vidim mogućnosti podmirivanja dijela koji nedostaje. Mama inače živi sa suprugom, koji ima mirovinu 2000 kn i sinom koji je nezaposlen, ali nije prijavljen na Zavodu za zapošljavanje. Ja živim u drugom kućanstvu sa suprugom i malodobnim djetetom, imamo stambeni kredit, a i ja sam nezaposlena i prijavljena na Zavodu za zapošljavanje, ali bez primanja. Zanima me imamo li pravo da nam Centar za socijalnu skrb namiri tih, otprilike 600 kn. Unaprijed zahvaljujem! LP!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Tina Pelic je napisao:

Od njih sam dobila samo obrazac koji trebam popuniti za nekakvu pomoć u iznosu od 1500 kn,

Što sugeriraju, osobnu invalidninu ili zajamčenu minimalnu naknadu?

prije 2 minuta, Tina Pelic je napisao:

a ovu poslovnu sposobnost mi nitko nije spomenuo.

Možete pitati i majčinu doktoricu, što ona misli o ovakvom prijedlogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je kvalitetno obrazložiti i kompletirati zahtjev. Evo Vam link za stranicu gdje je to jako lijepo obrazloženo. I svakako pokušajte, nemate što izgubiti. Ako ćete Zahtjev formulirati kao da ga majka piše, tada je to potrebno napraviti prije pokretanja postupka za oduzimanje njene poslovne sposobnosti, jer zahtjev ona mora vlastoručno potpisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija