Jump to content

Umjetnik amater želi prodavati svoje radove


Shayera

Preporučene objave

Pozdrav,

 

amaterski se bavim slikanjem, te me zanima kada bih htjela prodati neki svoj rad, na koji način to mogu napraviti da je u skladu sa zakonom? Postoji li opcija da ne moram otvarati obrt, tipa samo da platim porez na dobit?

Ako ne postoji mogućnost bez obrta, koja bi mi bila opcija otvaranja nekog obrta/firme s obziiom da sam u redovnom radnom odnosu kod poslodavca.

 

Hvala i lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 23. 08. 2021. at 9:07, Shayera je napisao:

Pozdrav,

 

amaterski se bavim slikanjem, te me zanima kada bih htjela prodati neki svoj rad, na koji način to mogu napraviti da je u skladu sa zakonom? Postoji li opcija da ne moram otvarati obrt, tipa samo da platim porez na dobit?

Ako ne postoji mogućnost bez obrta, koja bi mi bila opcija otvaranja nekog obrta/firme s obziiom da sam u redovnom radnom odnosu kod poslodavca.

 

Hvala i lp!

Za prodaju svojih Slika vam ne treba ni Obrt ni Firma svoje Slike možete prodavati na razne ustaljene načine.
Uplatu vam vrše na vaš tekući račun, a na kraju godine popunite obrazac zarade od samostalne djelatnosti.
Ako niste član nekog Udruženja Slikara, znam da postoje, preko istoga si možete uplačivati mirovinsko i
zdravstveno osiguranje (kao što rade,npr. muzičari, i određeni estradni umjetnici, jer, vaše zanimanje je 
Umjetnost) preko udruženja možete iznajmiti prostor, za izložbu, štand za prodaju svojih radova.
Bilo bi naj bolje, da se informirate u uredu državne uprave, u odjelu za kulturu i umjetnost, dobit če te
sve točne odgovore, za sve što vas zanima, od poreza, preko Statusa - slobodnog umjetnika.
Na taj način si možete od grada pribaviti i prostor za, atelje, i za izlaganje svojih radova, po povlaštenoj
cijeni,, znači, osnovno je da krenete riješavati svoj status, jer tim statusom je regulirano sve, što vam
treba i što će vam trebati u narednim godinama, ako planirate, da vam Slikarstvo bude životni poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Dana 23. 08. 2021. u 9:07, Shayera je napisao:

Pozdrav,

 

amaterski se bavim slikanjem, te me zanima kada bih htjela prodati neki svoj rad, na koji način to mogu napraviti da je u skladu sa zakonom? Postoji li opcija da ne moram otvarati obrt, tipa samo da platim porez na dobit?

Ako ne postoji mogućnost bez obrta, koja bi mi bila opcija otvaranja nekog obrta/firme s obziiom da sam u redovnom radnom odnosu kod poslodavca.

 

Hvala i lp!

Pozdrav,

jeste li ista saznali po ovom pitanju? Isto i mene zanima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija