Jump to content

hrvatski branitelj dragovoljac pravo na mirovinu


brankod1

Preporučene objave

Ako je moguce bilo bi dobro da napisete tocan radni staz u HR.

Najme ako vam je to sav radni staz u HR bojim se da necete imati pravo na mirovinu u HR, jer je uvjet za "starosnu mirovinu" 65 godina zivota i minimum 15 godina radnog staza...

HR sa SAD nema potpisan "Sporazum o socijalnom osiguranju", pa vam se tako staz stecen u SAD ne pribraja stazu u HR kako bi imali-stekli zbrajanjem stazeva iz SAD i HR taj uvjet od 15 i vise godina radnog staza a time i uvjet za mirovinu u RH...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , brankod1 je napisao:

Ja trenutno zivim u usa ali se zelim vratiti u hrvatsku za stalno.Bio sam hrvatski branitelj dragovoljac 7 mjeseci.U hrvatskoj imam oko 14 godina staza.Koja prava imam po pitanju zdravstvenog osiguranja i mirovine u hrvatskoj.Hvala unaprijed

Poštovani Branko,

ako ste proveli najmanje 100 dana u borbenom sektoru za vrijeme Domovinskog rata imate pravo na priznavanje minimalne starosne braniteljske mirovine kad ostvarite potrebne uvjete za nju. Broj mjeseci provedenih u borbenom sektoru umanjite od 65tog rođendana i ostvarili ste pravo na priznavanje braniteljske starosne mirovine. Prilikom izračuna iznosa starosne mirovine ako on bude manji od minimalne braniteljske starosne mirovine imate pravo na minimalnu starosnu braniteljsku mirovinu.

Izračun minimalne starosne mirovine je: cca 2.560 kn + 0,50 lipa po danu borbenog sektora.

Nakon priznate mirovine imate pravo i na zdravstveno osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija