Jump to content

Obavijest o počinjenom prekršaju - traže se podaci o vozaču


mamarsic2804

Preporučene objave

Dobra večer. Ime mi je Mario, novi sam ovdje i otvaram temu koju nisam našao na prve dvije stranice pa ako eto netko može da posavjetuje.
Unaprijed se zahvaljujem.

Radi se o članku 32, stavku 1 i stavku 4 zakona o sigurnosti prometa gdje je osoba koja upravlja vozilom prošla pored policijskog službenika koji je u tom trenutku vršio dužnosti usmjeravanja prometa. Naime 15.08.2021 sam sa majkom išao po dragu pa smo trebali ići na kirvaj. Međutim na obilaznici / brzoj cesti stojala su dva prometna policajca koji su preusmjeravali promet.
Jedan policajac je stojao sa strane krajem ceste, drugi se šetao i nije stojao na sredini križanja niti ja imao stop lizalicu u zraku, a nije bilo ni naznake da se vozilo mora zaustaviti. Prilagodio sam brzinu, usporio pred križanjem, auti sa sporedne ulice su me pratili i čekali da prođem i ja sam prošao krajem jednog službenika - ništa, ušao u raskrižje - ništa i tek kad sam izašao iz raskrižja službenik koji je stojao izvan ceste je digao obje ruke u zrak (u smislu kao da želi reći "di ćeš koji klinac"), ja sam mu se ispričao i on je mahnuo da vozim dalje. Kamere nije bilo, kao ni zaustavljanja vozila ni legitimacija podataka. 10 dana iza toga dolazi mi obavijest počinjenom prekršaju gdje se traže podaci o vozaču.

Što mi je činiti? Možda će zvučati paranoidno ali bojim se ako im dam podatke da mogu reći da su me zaustavili i uzeli podatke a nisu - ako me razumijete.
Planirao sam ići sutra u policijsku postaju pitati da mi na temelju obavijesti izvuku sliku ili snimku ili zatražiti dokument o zaustavljanju vozila zbog prekršaja i legitimaciji.

Što da napravim i kako da postupim? Da li moram poslati podatke? Da li nakon toga slijedi sučeljavanje?

Unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne pošalješ podatke dobit ćeš prekršajni nalog na 5000 kn.

Nije potrebna ni snimka ni slika jer se radi o neposrednom opažanju policijskog službenika.

Ako im javiš podatke poslat će ti prekršajni nalog na 3000 kn i 2 mjeseca zabrane na kojeg se možeš žalit na način da negiraš prekršaj (može ići i veća kazna) ili da priznao i tražiš smanjenje kazne i ukidanje mjere.

Ako im ne javiš podatke opet se možeš žalit na visinu kazne.

Nije uopće bitno da li su te zaustavili ili nisu.

Ako budeš negirao prekršaj sudac će saslušati i policajca i po potrebi vas suočiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 08. 2021. at 9:07, sivko je napisao:

Ako ne pošalješ podatke dobit ćeš prekršajni nalog na 5000 kn.

Nije potrebna ni snimka ni slika jer se radi o neposrednom opažanju policijskog službenika.

Ako im javiš podatke poslat će ti prekršajni nalog na 3000 kn i 2 mjeseca zabrane na kojeg se možeš žalit na način da negiraš prekršaj (može ići i veća kazna) ili da priznao i tražiš smanjenje kazne i ukidanje mjere.

Ako im ne javiš podatke opet se možeš žalit na visinu kazne.

Nije uopće bitno da li su te zaustavili ili nisu.

Ako budeš negirao prekršaj sudac će saslušati i policajca i po potrebi vas suočiti.

Puno hvala na objašnjenju. Dostavio sam podatke i sad čekam. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija