Jump to content

Prekršajni postupak - pogrešno prezime


dinamit

Preporučene objave

Jedno kratko pitanje. Dobio sam poziv od prekršajnog suda zbog toga što nisam imao kartu u ZET-ovom tramvaju. Na Zahtjevu za pokretanje prekršajnog postupka kao i na samom pozivu prekršajnog suda stoji moje krivo prezime. Naime, greška nije velika ali umjesto Jozić piše Jokić. Ime je dobro napisano. Mogu li ja osporiti zahtjeve za pokretanjem prekršaja tako da kažem sucu da okrivljenik nisam ja Jozić već neki Jokić?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste prekršaj zaista vi počinili, onda ste to vi. uostalom možda je u pitanju tipfeler. moguće je da je samo onaj koji je pisao poziv upisao krivo slovo. a možda i ne. u svakom slučaju sucu možete ukazati na to, a to ne znači da će postupak obustaviti, već će se zatražiti ispravak zahtjeva od policije, ako već na tome inzistirate. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko - da.

 

Nema velike i male greške u osobnim podacima. Osobni podaci ili su točni ili nisu.

 

Niste trebali preuzeti poziv. Poštar je pogriješio što Vam ga je uopće predao. Kad ste ga već dobili, niste trebali otvarati jer je za drugu osobu.

 

Predlažem Vam da poziv vratite sudu s napomenom da ste ga preuzeli greškom jer se ne radi o Vama, bez ikakvih daljnjih objašnjenja.

 

Ako ste ovdje na forumu napisali stvarna prezimena o kojima se radi, i time de facto priznali da se radi o pogrešci u prezimenu, a ne krivoj dostavi, i a ko sudac/tkinja čita ovaj forum onda stvarno .... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na temelju krivo upisanog prezimena nećete izbjeći odgovornost. prihvatite to, platite ili što već odaberete. traženje dlake u jajetu vam neće biti od koristi. ako se radi zaista o grešci (u prijepisu), a zapravo ste vi učinli taj prekršaj, ne znam zašto bježite od toga, uostalom sudac u tom slučaju zatraži ispravak zahtjeva i uglavnom se to tako riješi, a na vašu žalost. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija