Jump to content

Osnivanje firme - bez poznavanja osnivača, i likvidatora


anonimno

Preporučene objave

Želim osnovati firmu, imam osnivački, kapital, projekte koje mogu financijski pokriti i realizirati. No, ne želim da se u sudskom registru (https://sudreg.pravosudje.hr/) vidim pod:

Članovi društva - osnivači

Članovi društva - likvidatori

 

Da li je to moguće? Npr da je prijatelj osnivač i/ili likvidator, a da ugovorno sve obaveze i primanja zapravo idu preko mene. To znači, ako ja povučem firmu u propast, da ja jedino odgovaram, a ne frend, ili pak da taj frend ne može neovlašteno dizati novce iz firme, ili prodati firmu.

 

Pozdrav

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nemoj shvatiit pogresno, ali u nekim drustvima se ne vide clanovi drustva - osnivaci tako da je to moguce.

 

S druge strane, kao direktora odnosno likvidatora cete imati osobu koja je imenovana i koja je prihvatila to imenovanje. A društva i postoje da odgovorna osoba odgovara i upravlja drustvom, kao i javni registri da se vidi tko je odgovorna osoba. Bilo kako bilo, uvijek vam se moze uci u trag ako tko to zeli.

Osim samog uvida u registar tu je i porezna uprava...

:)

od njih se jako tesko sakriti

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s Mistralom oko objašnjenja razlike osnivača i direktora, To je jasno.

Međutim, čak i kad društvo vodi direktor koji je za to imenovan, ipak su u sudskom registru vidljivi i osnivači-članovi društva.

Osim toga treba naglasiti da članovi d.O.o. ne odgovaraju za obveze društva, osim u slučaju određenih zlouporaba.

Zato ako naš kapitalac (pardon, malo se šalim) želi biti nevidljiv, neka doo osnuje netko drugi, s kojim će se sklopiti onda ugovor o uređenju njihovih internih odnosa (ortakluk), koji se ne tiće nikog izvana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

nemoj shvatiit pogresno, ali u nekim drustvima se ne vide clanovi drustva - osnivaci tako da je to moguce.

 

Možeš li malko pojasniti u kojim to društvima se ne vide članovi društva?

Kako se ta društva onda upisuju u sud.registar, i uopće egzistiraju?

Pogrešno misliš, trebao bi malko bolje proučiti zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija