Jump to content

Zatvaranje / Stečaj / Likvidacija j.d.o.o.


Tony0102

Preporučene objave

Pozdrav svima,

nalazim se u slijedećoj situaciji :

početkom 2018-e sam otvorio j.d.o.o. za poslovno savjetovanje, no međutim kako nisam uspio pronaći klijente koje sam tražio firma je ostala neaktivna do danas.

Nisam koristio usluge računovodstva, niti predavao financijska izvješća za svo vrijeme kako je osnovana, bila je potpuno neaktivna. Imam otvoren poslovni transakcijski račun

za koji uredno plaćam troškove održavanja svaki mjesec. Nisam bio prijavljen ni na mirovinsko, zdravstveno.

U petom mjesecu ove godine stigao mi je od Fine prekšajni nalog za nedostavljanje financijskih izvještaja za 2018. god. napisao sam prigovor i stvar je u postupku, jučer je stigao drugi prekršajni

nalog, za koji sam napisao prigovor. Također sam se sjetio da sam nedavno dobio od HZMO-a riješenje o mirovinskomo, o priznavanju svojstva osiguranika na mirovinsko osiguranje.

Rješenje sam dobio sredinom Srpnja, pa pretpostavljam da od tada kreće važiti. Znači nemam nikakvih dugovanja , firma nema nikakvu imovinu, ja sam osnivač, direktor i član uprave.

Shodno navedenom zanima me koji bi bio najbolji mogući način za riješiti se firme, jer ne planiram dugo ostajati u Hr. Neki kažu stečaj, ali još nemam nikakvih dugovanja, želim se svega riješiti bez bezpotrebnihkomplikacija i troškova kojih ne mogu pokriti.

uređeno: od Tony0102
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Tony0102 je napisao:

Pozdrav svima,

nalazim se u slijedećoj situaciji :

početkom 2018-e sam otvorio j.d.o.o. za poslovno savjetovanje, no međutim kako nisam uspio pronaći klijente koje sam tražio firma je ostala neaktivna do danas.

Nisam koristio usluge računovodstva, niti predavao financijska izvješća za svo vrijeme kako je osnovana, bila je potpuno neaktivna. Imam otvoren poslovni transakcijski račun

za koji uredno plaćam troškove održavanja svaki mjesec. Nisam bio prijavljen ni na mirovinsko, zdravstveno.

U petom mjesecu ove godine stigao mi je od Fine prekšajni nalog za nedostavljanje financijskih izvještaja za 2018. god. napisao sam prigovor i stvar je u postupku, jučer je stigao drugi prekršajni

nalog, za koji sam napisao prigovor. Također sam se sjetio da sam nedavno dobio od HZMO-a riješenje o mirovinskomo, o priznavanju svojstva osiguranika na mirovinsko osiguranje.

Rješenje sam dobio sredinom Srpnja, pa pretpostavljam da od tada kreće važiti. Znači nemam nikakvih dugovanja , firma nema nikakvu imovinu, ja sam osnivač, direktor i član uprave.

Shodno navedenom zanima me koji bi bio najbolji mogući način za riješiti se firme, jer ne planiram dugo ostajati u Hr. Neki kažu stečaj, ali još nemam nikakvih dugovanja, želim se svega riješiti bez bezpotrebnihkomplikacija i troškova kojih ne mogu pokriti.

   Odgovor je malo opširniji , jer je spomenuta  tema dosta aktuelna.                                                                                                      S obzirom, kako kažete, nemate dugovanja po poslovnom računu a ni knjigovodstveno.
Situacija je sljedeća : Spomenuli ste 2 kazne  za ne predavanja GFI -a, niste napisali, tko je dobio kaznu i iznos.
Pretpostavimo, da ste dobili Osobno, kao Odgovorna Osoba u firmi, prva kazna za F .O - u se iz prakse, kreće od 300 do 
3.000.kn.
Sad će te dobiti ponovo rješenje , ali na ime Pravne osobe u rasponu - 3.000 do 10.000 - različita praksa od jednog
do drugog trg. Suda. ( naj blaži je Osječki a naj drastičniji Zagrebački )
Navedene Kazne će vam biti za ne podnošenje GFI - a za 018.g, a kasnije 2 - 3 mj, i za 019 , pa za 020.g.
Dobro je što ste u zadatom roku uložili prigovor, to obavezno radite i u buduće i koristi te sve dozvoljene prane ,,,lijekove,,.
Pođimo o rješavanju Statusa Firme - u stečaj ne možete, jer nemate ne podmirenih obaveza.
Preostaje vam - Likvidacija, koja je , bez obzira što nije radila, skupa i spora, zatvaranje, tj. Likvidacija jedne firme, zna 
trajati i preko godinu dana.
Isti je slučaj i sa Stečajem - da, recimo pustite da kazna za Pravnu Osobu - firmi blokira poslovni račun, situacija je,
skoro pa ista, nešto manji troškovi, ali zato, rok da firma ,,,nestane.. godinu, do godinu i pol dana.
Problem kod Stečaja je dugoročan,, s aspekta, ako bi za 5 ili 10.g. ponovo otvorili firmu, ušli bi u sistem ,,povezanih subjekata..
To u prijevodu znači, da tko god provjeri vašu firmu, preko Sudskog Registra vidjet će napomenu Crvenim slovima, koja će ga
odvesti do informacije da ste bili vlasnik firme koja je otišla u stečaj.
To i nije nešto posebno strašno - kod kupaca će te morati malo duže plaćati Avansno, dok ne steknete uvjete za određenu odgodu plaćanja.
Jedini problemi, na  koje ne možete utjecati su npr. - Neće vam odobriti sredstva za samo - zapošljavanje - apliciranje na 
određena nepovratna sredstva - garanciju HBOR - a ili neke druge Državne Agencije, koja vrši određena ,,Sudužništva,,
kad su u pitanju Državni poticaji sa malom kamatom i određenim greis - periodom otplate.
Mogao sam odgovoriti u 2 rečenice, ali sam išao od A do Ž , jer je ova tema uvijek aktuelna i ima Korisnika koje će odgovor
zanimati, a i za u buduće, tko bude pretraživao ovu temu - dok se zakon ne promijeni.
Naj jednostavniji način kako to naj efikasnije riješiti, ču vam napisati u vaš pretinac p. pošte, jer na Legalisu nije dozvoljeno,
ne samo reklamiranje nekih firmi, nije dozvoljeno, (radi mogućih komplikacija ) iznositi, nazive nekih firmi - podatke određenih
osoba i sl. što je i pohvalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Miran89 je napisao:

To je dobro za vas. Kad dođe do ročišta tražiti će se od vas da dostavite popis imovine, ako firma nema imovine na sebi na prvom ročištu predložiti će se da se stečaj odmah zatvori. Po zatvaranju stečaja dugovi firme će se izbrisati skupa sa firmom. 

 

prije 11 sati , L123 je napisao:

Pozdrav imam pitanje. Firma(jdoo),ne radi skoro 3 godine, i ima neka dugovanja, sada je u stecaju, sta to znaci sad za nas? Kako mozemo ugasiti firmu? U moru odgovora sam se izgubila, dug je prema tcomu za fiskalnu, koristenu 1 mj. i mislim 1mj knjigovodstva

Dali ste nosili prokazni popis imovine na trgovački sud..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, L123 je napisao:

Od 2.9.2021 je u stecaju.. Ne znam tko je pokrenuo stecaj jer postu nismo predigli

Provjerite na sudskom registru tko je pokrenuo stečaj. - ali vjerojatno trg. sud na prijedlog fine.
To je friško, dobit će te poziv od trg. suda da podnesete - prokazni popis imovine - kupite u N.N.
Popunite i predate u trg. sud - nebitno ako firma nema ništa - to nemojte zaboraviti predati kad dobijete poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, frenki zg je napisao:

Provjerite na sudskom registru tko je pokrenuo stečaj. - ali vjerojatno trg. sud na prijedlog fine.
To je friško, dobit će te poziv od trg. suda da podnesete - prokazni popis imovine - kupite u N.N.
Popunite i predate u trg. sud - nebitno ako firma nema ništa - to nemojte zaboraviti predati kad dobijete poziv.

Mislim da smo to 

 

prije 6 minuta, frenki zg je napisao:

Provjerite na sudskom registru tko je pokrenuo stečaj. - ali vjerojatno trg. sud na prijedlog fine.
To je friško, dobit će te poziv od trg. suda da podnesete - prokazni popis imovine - kupite u N.N.
Popunite i predate u trg. sud - nebitno ako firma nema ništa - to nemojte zaboraviti predati kad dobijete poziv.

Nismo predigli postu, nemogu se sitit jeli to bilo doslo. Nesto sa povratnicom je, sad nisam sigurna jeli to to. Sto nam se moze dogoditi u najgoru ruku? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija