Jump to content

Prometna i alkohol


Caylelam

Preporučene objave

Prije par dana sam imao prometnu gdje sam jedva ziv ostao. Napuhao 1.1 oko cc 22:15h. Na vadenje krvi su me vodili tek oko 00:00. 1 pitanje (hoce li se pokazt vise ili manje u krvi) . Presudu i kaznu jos cekam jer je proslo tek tjedan dana. Eh sad mene zanima da li ce mi ukinut vozacku za stalno jer cu nakupit bodova zbog  prometne nesrece i alkohola (od prije imam 4 boda koja tocno istjecu za 3 mj) i ti stari i novi kad se zbroje  to bi bilo oko 9bodova, . 2pitanje: je li moguce razvuc ovu novu kaznu ikako dok mi ne produ stari bodovi. Planiro sam pisat prigovor na kaznu te trazit da me se pozove na sud da tamo dam iskaz da dobijem na vremenu ta 3 mj. Takoder jos jedna bitna stvar trenutno polazem za C kategoriju koju cu najvjerovatnije stic polozit prije nego mi dode nova kazna.Da upisujem C u vozacku ili da pricekam da vidim oce mi je oduzet pa da onda pokusam upisat u vozacku nakadno kad to bude moguce. Molim za pomoc. Hvala

P. S. Imam 23 godine tako da sam mladi vozac

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 10. 2021. at 18:47, Caylelam je napisao:

(hoce li se pokazt vise ili manje u krvi)

pokazat će realnu količinu, najčešće to ide na više

Na 06. 10. 2021. at 18:47, Caylelam je napisao:

Presudu i kaznu jos cekam jer je proslo tek tjedan dana.

Prvo će doći prekršajni nalog ili optužni prijedlog, a tek onda ako se žališ ide na sud

 

Na 06. 10. 2021. at 18:47, Caylelam je napisao:

Eh sad mene zanima da li ce mi ukinut vozacku za stalno jer cu nakupit bodova zbog  prometne nesrece i alkohola (od prije imam 4 boda koja tocno istjecu za 3 mj) i ti stari i novi kad se zbroje  to bi bilo oko 9bodova, . 2pitanje: je li moguce razvuc ovu novu kaznu ikako dok mi ne produ stari bodovi.

9 bodova za mladog vozača znači ukidanje vozačke i ponovno polaganje.

ako za 3 mjeseca ističu bodovi (2 godine je istek), onda će oni vjerojatno isteći jer policija i sudovi nisu tako brzi.

može se razvući, kad dođe nalog pošalješ prigovor na zadnji dan roka, pa kad se žališ na nalog i kad sud sazove ročište onda moliš za odgodu itd, ali mislim da neće bit potrebe ako je riječ o samo 3 mjeseca.

Na 06. 10. 2021. at 18:47, Caylelam je napisao:

Takoder jos jedna bitna stvar trenutno polazem za C kategoriju koju cu najvjerovatnije stic polozit prije nego mi dode nova kazna.Da upisujem C u vozacku ili da pricekam da vidim oce mi je oduzet pa da onda pokusam upisat u vozacku nakadno kad to bude moguce.

bolje upisati C kat u vozačku tek kad se ova stvar riješi, jer ako dođe do 9 bodova i ukidanja vozačke ukinut će se i C kategorija pa bi onda i za auto i za c kat trebalo ponovno polagat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Iustitia_ZD je napisao:

pokazat će realnu količinu, najčešće to ide na više

Prvo će doći prekršajni nalog ili optužni prijedlog, a tek onda ako se žališ ide na sud

 

9 bodova za mladog vozača znači ukidanje vozačke i ponovno polaganje.

ako za 3 mjeseca ističu bodovi (2 godine je istek), onda će oni vjerojatno isteći jer policija i sudovi nisu tako brzi.

može se razvući, kad dođe nalog pošalješ prigovor na zadnji dan roka, pa kad se žališ na nalog i kad sud sazove ročište onda moliš za odgodu itd, ali mislim da neće bit potrebe ako je riječ o samo 3 mjeseca.

bolje upisati C kat u vozačku tek kad se ova stvar riješi, jer ako dođe do 9 bodova i ukidanja vozačke ukinut će se i C kategorija pa bi onda i za auto i za c kat trebalo ponovno polagat

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 06. 10. 2021. at 18:47, Caylelam je napisao:

Prije par dana sam imao prometnu gdje sam jedva ziv ostao. Napuhao 1.1 oko cc 22:15h. Na vadenje krvi su me vodili tek oko 00:00. 1 pitanje (hoce li se pokazt vise ili manje u krvi) . Presudu i kaznu jos cekam jer je proslo tek tjedan dana. Eh sad mene zanima da li ce mi ukinut vozacku za stalno jer cu nakupit bodova zbog  prometne nesrece i alkohola (od prije imam 4 boda koja tocno istjecu za 3 mj) i ti stari i novi kad se zbroje  to bi bilo oko 9bodova, . 2pitanje: je li moguce razvuc ovu novu kaznu ikako dok mi ne produ stari bodovi. Planiro sam pisat prigovor na kaznu te trazit da me se pozove na sud da tamo dam iskaz da dobijem na vremenu ta 3 mj. Takoder jos jedna bitna stvar trenutno polazem za C kategoriju koju cu najvjerovatnije stic polozit prije nego mi dode nova kazna.Da upisujem C u vozacku ili da pricekam da vidim oce mi je oduzet pa da onda pokusam upisat u vozacku nakadno kad to bude moguce. Molim za pomoc. Hvala

P. S. Imam 23 godine tako da sam mladi vozac

 

Dobroga odvjetnika da to proba riješiti ovako sam jako teško 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, imam jedno pitanje ako tko ima iskustva, za koliko vremenski se moze ocekivati rijesenje za kaznu upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola do 1.5 promila, proslo je nekih tjedan dana no nemam jos nikakve informacije... koliko se u pravilu mora cekati, posto sam dobio samo zapisnik u kojemu nista nije navedeno. I posto u cl.199 stavak7 pise mjera oduzimanja na 6 mjeseci za drugi prekrsaj... do sada nikakvih prekrsaja u 15.godina imao nisam...

Pozz

2 minutes ago, pitamsezasto said:

Pozdrav, imam jedno pitanje ako tko ima iskustva, za koliko vremenski se moze ocekivati rijesenje za kaznu upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola do 1.5 promila, proslo je nekih tjedan dana no nemam jos nikakve informacije... koliko se u pravilu mora cekati, posto sam dobio samo zapisnik u kojemu nista nije navedeno. I posto u cl.199 stavak7 pise mjera oduzimanja na 6 mjeseci za drugi prekrsaj... do sada nikakvih prekrsaja u 15.godina imao nisam...

I sto mogu ocekivati u rijesenju, hvala.

2 minutes ago, pitamsezasto said:

Pozz

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3 hours ago, sivko said:

Doći će za koji mjesec.Ide st.7 ali ne ide st.12 za najmanje 6 mjeseci jer ti nije drugi put.Dobit ćeš prekršajni nalog na kojeg će se žalit jer do sada nemaš prekršaja pa će kazna bit manja.

Hvala, postoji mogucnost da vozacka nekako ostane jer treba zbog terenskog posla, bla bla... uvazavaju takve stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija