Jump to content

javni bilježnik- usluge


polajne11

Preporučene objave

Supruga i ja imali smo ugovor o doživotnom osiguranju sa kčekom.Dali smo za uzdržavanje kuću i dva stana.radi prodaje kuće,kod javnog bilježnika sam tražio da se napravi raskid ugovora o doživotnou uzdržavanju,koji je kčerka poslije nekoliko dana potpisala.Zamjenica bilježnika je savjetovala da napravimo  supruga i ja doživotni ugovor i da se daju tri nekretnine,a radi sigurnosti na ostavinskoj raspravi i oni su to napravili i platio sam 2570 kn.kako se kčerka dosta premišljla da potpiše taj ugovor i došlo bi to do tužbe na sudu,da radi nepridržavanja kčerke iz obveze iz ugovora. tada me  odvjetnica me savjetovala .da ako kčerka ipak potpiše raskid ugovora ,da ne moramo supruga i ja raditi novi ugovor o uzdržavanju,jer sam ja vlasnik kuće  1 kroz 1  1 kroz 1 ,i jednog stana 1 kroz 1, a drugi stan imamo vlstništvo svaki 50 posto,tako da je bolje da se napravi oporuka ,ako netko od nas umre i da se eventualno kčerkama ostavi taj jedan.stan.sreo sam u grau javnog bilježnika i rekao sam mu da su me krivo savjetovali i da ne ću praviti ugovor o doživotnom osiguranju.Da pričekaju slanje tog ogovora na sud ,dok čekamo potpis kčerke da potpiše raskid ugovora.Pitam ga dali imam pravo na povrat novaca jer to nije realizirano i prema savjetu odvjetnice i nije potrebno. on mi je na cesti rekao da imam pravo.Tako samo pristojbe sudu za tri imovine ,koje se ne će platiti su ca 150 kn x 3   450 kn.Kada je kčerka potpisala došao sam u ured i rekao da ne treba taj ugovor novi slati na sud.Raskid ugovora sa kčerkom da pošalju.Kako sada bilježnik ne če da vrati novac za ono što nije realizirano,a sa razlogom da sam ja to tako tražio.Kažem da me njegova zamjenica tako savjetovala. kako mogu ostvariti povrat novaca .Vjerojatno pola od 2570 kn minus njihov rad za sastavljanje novog ugovora i bez plačanja sudu pristojbe.Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

našao sam račun 1.solemnizacija  -sporazum  o raskdu ugovora  o doživ. uzdr. 125,00 i+31,25  155,25                 2. prijedlog za upis  80 + 20    100   3. prijedlog za upis     80+20     100 kn    4.prijedlog za upis    80+20       100 kn  5. ugovor o doživotnom osig. stranke ja + supruga   1500 + 375   1875 kn   taj ugovor na prijedlog odvjetnice nije rađen       ukupno JB usluge  1865 kn pdv  25 posto 466,25 kn     na kraju JB usluge s pdv  2331,25  + pristojba 215,00   ukupno  254,25 kn.    mislim da za ovo što nije rađeno da imam pravo na povrat. ako ne će vratiti ,da li mogu reći da ću ih tužiti i da li ima smisla za taj iznos . HVALA NA ODGOVORU

UKUPNO JE  2546,25 KN

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , polajne11 je napisao:

mislim da za ovo što nije rađeno da imam pravo na povrat.

Što Vam ovo znači? Ona je napravila dokument, ali ste Vi odustali od potpisivanja istog ili?

prije 1 sat , polajne11 je napisao:

da li mogu reći da ću ih tužiti i da li ima smisla za taj iznos

Kad ste zaprimili račun i da li ste prigovorili na isti ili ste sve platili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni su napravili raskid ugovora sa kčerkom i trebala je doći  potpisati.oni su odmah napravili a prema prijedlogu zamjenice bilježnika a prema tome da na ostavinskoj raspravi ne uzme nekome od mene ili supruge imovinu,da ja i supruga napravimo ugovor o doživotnom uzdržavanju za svaki stan i kuću.Kako kčerka nije potpisivala odvjetnica mi je rekla da ju treba tužiti na sudu ,jer nije brinula po ugovora o bolesnoj supruzi i meni.tada je odvjetnica rekla da ako kčerka ipak potpiše,da ne treba raditi ugovor o uzd.između mene i supruge.jer sam ja vlasnik nekretnina kuća i stan ,a na drugom stanu je vlastništvo  svaki 50 posto i da je bolje napraviti oporukuza taj stan..Rekao sam bilježniku da se me krivo savjetovali i da taj sporazumni ugovor nije potreban i da mi vrate novac.To je on odbio.trebali su čekati da kčerka dođe potpisati i tek onda......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada je bilježnik napravio raskid ugovora ,napravili su račun za sve i ja sam sve platio.Ta zamjenica je krivo savjetovala i ja sam nazvao biljeznika ,da kada sam dosao pitati da je raskid potpisan,zamjenica je dosla na salter i ništa nije znala ,pa joj je gospođa kopirala zabilježe sa suda i tek je tada shvatila o kojoj se imovini radi.Tako da sam več tada rekao bilježniku da ona ništa nije znala iako me NA POČETKU  pozvala u svoju sobu i savjetovala šta da se radi.I KRIVO ME SAVJETOVALA,DA SE POTPISUJE UGOVOR IZMEĐU MENE I SUPRUGE.....

Mislim da je tu najvažnije da oni nisu poslati to na sud i da nisu platili sudu takse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško mi je pratiti ovo što pišete.

U svakom slučaju trebali ste uzeti račun i odbiti ga podmiriti, te uložiti pisani prigovor na ispostavljeni račun. A onda bi bilo na njima da odluče, da li će Vas temeljem tog računa ovršiti ili ne. Ovako ste priznali dug, podmirili ga i tek sada ste nezadovoljni sa pruženom uslugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija