Jump to content

Najam apartmana, izbjegavanje plaćanja


Ilona111

Preporučene objave

Molim vas da upit premjestite u pravi podforum, ukoliko nije dobro.

Apartman je iznajmljen tokom ljetnih mjeseci osobi koja je već u njemu ljetovala prethodne godine. Sve je dogovoreno putem messengera. Ljude sam prijavila na e-visitor. Otišli su bez plaćanja, izlika je bila da nema bankomata u blizini i dugovanje do danas nije plaćeno.

Vlasnik apartmana je moja majka koja je poslala putem odvjetnice zahtjev za uplatom, bez odgovora. Podigla je tužbu radi naplate potraživanja, no odvjetnica tvrdi da ćemo jako teško išta postići.
Navodno je problem što sam ja dogovarala smještaj umjesto moje majke, što je isti trebao biti plaćen na ruke (bez računa) itd. itd. Odvjetnica također spominje kao potencijalni problem što ja ove godine nisam tražila osobne od ljudi da ih prijavim, nego sam iskoristila prošlogodišnje podatke što bi moglo biti okarakterizirano kao zloporaba podataka.

Zanima me je li to sve točno, također da poruke putem messengera nisu valjani dokaz na sudu.
Pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim vas, možete li mi objasniti zašto poruke s messengera ne mogu biti dokaz da je osoba napustila apartman nakon najma, a da nije platila cijeli iznos najma? U porukama je jasno opisano što se dogodilo te da osoba nije platila što i sama iskazuje.

Da li je problem što sam ja kao posrednik komunicirala messengerom (facebook), a tužitelj je majka? Jesam li ja time što prekršila ako sam dala te poruke između turista i mene kao dokaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako ću ja dokazati da su te poruke na messengeru vjerodostojne? Mamin odvjetnik je u nedoumici upravo radi toga. Jer navodno turisti mogu reći da oni nisu nikad čuli za moju majku, koja ih tuži, da nisu boravili u njenom apartmanu, da nisu niti slali te poruke... Kako ćemo mi dokazati to, mamu će mi srce stresti, ne spava noćima radi toga. Nismo ni sanjali da je ovo moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Ilona111 je napisao:

A kako ću ja dokazati da su te poruke na messengeru vjerodostojne? Mamin odvjetnik je u nedoumici upravo radi toga. Jer navodno turisti mogu reći da oni nisu nikad čuli za moju majku, koja ih tuži, da nisu boravili u njenom apartmanu, da nisu niti slali te poruke... Kako ćemo mi dokazati to, mamu će mi srce stresti, ne spava noćima radi toga. Nismo ni sanjali da je ovo moguće.

Prva premisa je da naravno da nećete izmišljati optužbe i tužiti nekoga bez razloga tj. izmišljati.
Dalje, imate dokaz da su ljudi prijavljeni u e-vizitor što znači da su boravili kod vas.
Za poruke se lako dokaže sa kojeg broja telefona su slane, za to treba sudski nalog prema teleoperateru a koji će sud u slučaju potrebe ishoditi.
Za gdpr ne brinite, uvijek možete reći da ste ih tražili osobne na uvid i na temelju toga ih prijavili.
Za račun i porez ne brinite, to nije u domeni suda a budući su bili prijavljeni ne vidim namjeru izbjegavanja plaćanja mogućih davanja prema državi.

Potražite drugo mišljenje kod drugog odvjetnika, ponekad je dovoljna i opomena za plaćanje upućena od odvjetnika da ljudi plate dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ilona111 je napisao:

 
Poruke nisu slane s broja telefona jer se radi u aplikaciji messenger (Facebook messenger).
 



 

Nebitno. Ako je msn instaliran na telefonu, veže se uz broj.
Ako je komunikacija vođena putem računala, preko IP adrese se dozna vlasnik linije.

Te tehnikalije neka vas ne zabrinjavaju, za sve postoje alati, uz sudski nalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , TonyBob je napisao:

Nebitno. Ako je msn instaliran na telefonu, veže se uz broj.
Ako je komunikacija vođena putem računala, preko IP adrese se dozna vlasnik linije.

Te tehnikalije neka vas ne zabrinjavaju, za sve postoje alati, uz sudski nalog.

IP adresa s mobilne mreže ne dokazuje lokaciju.

Cak i IP adresa računala se moze sakriti VPNom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, karlo321 je napisao:

IP adresa s mobilne mreže ne dokazuje lokaciju.

Cak i IP adresa računala se moze sakriti VPNom.

Lokacija je nebitna već je bitan broj koji se poveže sa vlasnikom linije.

Zar vi zaista mislite da se netko išao dopisivati sa iznajmljivačem preko vpn-a?

Ovo je otišlo u sferu 007 lol.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je to posve irelevantno, nijedan sud neće ići tako daleko za vrijednost spora od 5000 kn.

Dakle, da, problem je što - kako kaže Borbena- nije dokazano dugovanje tužitelju. U porukama se nigdje ne spominje niti koji apartman niti koja adresa, ništa. Plaćanje je prije bilo na moj tekući, dakle bez računa i opet bez uplitanja tužitelja. Opet nema poveznice.

Ne znam na šta će to izaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija